امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70038
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
محمدعلی اسفنانی نماینده مردم فریدن و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمدعلی اسفنانی نماینده مردم فریدن و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات اخیر رفسنجانی درباره انتخابات سال 84 که گفته بود «در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری سال 84 هر چه خواستند در صندوق ریختند و خواندند و استاندارها که همه اصلاح‌طلب بودند کار را به کلی رها کردند»، اظهار داشت: افتخار ما این است که رهبر معظم انقلاب ده‌ها بار اعلام کرده‌اند که نظام جمهوری اسلامی ایران تاکنون سالمترین انتخابات دنیا را برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه این اظهارات آقای رفسنجانی نتیجه‌ای جزء تضعیف ارزش‌های نظام و اعتقادات مردم نسبت به صحت انتخابات به دنبال نخواهد داشت، افزود: آقای رفسنجانی هم در دورانی که رئیس‌جمهور بود، انتخابات متعددی در کشور برگزار کرد، اگر این طور باشد همان انتخابات‌ها هم دچار مشکل خواهند بود.

اسفنانی تصریح کرد: ما اصول کلی در قواعد اسلامی داریم، در دین مبین اسلام اصل بر صحت است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود که باید دلیل آن را بیان کنند، اگر بدون دلیل سخنی مطرح شود، تهمت و افتراست.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس در ادامه یادآور شد: بیان اینگونه سخنان شایسته مقاماتی که خودشان وجاهت و مشروعیت‌شان را در نظام از همین قانون اساسی و ارکان نظام و شورای نگهبان کسب کردند، نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر با این نگاه بخواهیم به موضوعات بنگریم، باید در مشروعیت سمت‌ها و مسئولیت‌هایی که آقای رفسنجانی داشته است، تشکیک کرد، همه باید بدانیم این گونه سخنان دقیقاً آب به آسیاب دشمن ریختن است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها