امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70100
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقرر شده بود که دانش‌آموزان تا آخرین ساعات آموزشی روز 28 اسفند در مدارس حضور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقرر شده بود که دانش‌آموزان تا آخرین ساعات آموزشی روز 28 اسفند در مدارس حضور یابند و کلاس‌های درس نیز برگزار شود اما چنین نشد.

برخی مدارس از چند روز گذشته تعطیل شدند و برخی معلمان نیز به دانش‌آموزان اعلام کردند که درسی در این روزهای پایانی اسفند، آموزش داده نمی‌شود.

برخی خانواده‌ها هم از روز گذشته و امروز سفر نوروزی خود را آغاز کردند و در نتیجه فرزندشان به مدرسه نرفته‌اند.

مسعود ثقفی، مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش داریم که سند بالادستی ما در آموزش و پرورش محسوب می‌شود و تمام سیاست‌های کاری مبتنی بر سند تحول است.

وی ادامه داد: یکی از ارکان نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی کشور در سند تحول، آموزش و پرورش است اما 3 رکن دیگر نیز دارد که شامل خانواده، نهادهای اجتماعی و رسانه است.

ثقفی اضافه کرد: تربیت 6 ساحت دارد که یکی از آنها تربیت اجتماعی است و بحث قانون‌مداری و پایبندی به قانون به عنوان یکی از ساحت‌های تربیت در زیر مجموعه تربیت اجتماعی قرار دارد.

وی گفت: اگر امروز بخشی از جامعه اعم از برخی از مدیران مدارس و معلمان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان در رعایت قانون و پایبندی به آن دقت نکرده‌اند‌، فقط مسئولش آموزش و پرورش نیست.

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طبق تقویم رسمی باید تا پایان وقت آموزشی روز 28 اسفند، کلاس‌های درس دایر باشد اما اگر این موضوع رعایت نمی‌شود، باید به دنبال پاسخ در هر 4 رکن بود.

وی افزود: لازم است همه ارکان موثر در تعلیم و تربیت یک بازنگری در مجموعه آموزش‌ها در این عرصه داشته باشند که چرا قانون رعایت نمی‌شود که این موضوع فقط مختص تعطیلی مدارس نیست مثلا عبور از چراغ قرمز یکی دیگر از رعایت نکردن قانون است که برخی افراد انجام می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها