امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70101
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، روستای پادُل‎دُل شهرستان گالیکش به دلیل فقدان خانه بهداشت از مشکلات بهداشتی زیادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، روستای پادُل‎دُل شهرستان گالیکش به دلیل فقدان خانه بهداشت از مشکلات بهداشتی زیادی رنج می‎برد و بیماران زیادی با کمبودها و نارسایی‎ها دست و پنجه نرم می‎کنند، خلاء خانه بهداشت در این روستای کوچک باب گفت‎وگویی با محمدرضا هنرور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص فقدان خانه بهداشت در روستای پادل‎دل شهرستان گالیکش گفت: این روستا جزو روستاهای قمر خانه بهداشتی کیارام محسوب می‎شود با توجه به اینکه بر اساس سرشماری سال 92 جمعیت این روستا 445 نفر گزارش شد از خدمات خانه بهداشت روستای مجاور استفاده می‎کند.

هنرور ادامه داد: ساختار نظام بهداشتی در کل کشور به این ترتیب است که یک‎سری از روستاها به خاطر بافت جمعیتی به عنوان روستای قمر می‎توانند از روستای مجاور خدمات دریافت کنند.

وی از ارائه خدمات بهورزان خانه بهداشت روستای مجاور به پادل‌دل خبر داد و خاطرنشان کرد: بهورزان ما دو روز در هفته به این روستا خدمت‎رسانی می‎کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه پیشگیری، درمان و توانبخشی معلولان به عهده سازمان بهزیستی است، افزود: بهزیستی متولی معلولیت است و طبق آخرین صحبتی که با معاون توانبخشی بهزیستی استان صورت گرفته آنها نسبت به سرویس‎دهی مردم آن منطقه مبادرت می‎کنند.

هنرور بیان داشت: نوزادانی که در بیمارستان‎های گلستان متولد می‎شوند از لحاظ بیماری معلولیت غربالگری می‎شوند.

وی افزود: مرکز تحقیقات ناهنجاری در دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد تا با همکاری بهزیستی استان نسبت به بررسی معلولیت در مناطق مختلف مبادرت کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه تشخیص عقب‎ماندگی ذهنی افراد کار تخصصی سازمان بهزیستی است، گفت: سرویس‎دهی و پیگیری ارائه خدمات به معلولان باید از طریق سازمان بهزیستی انجام شود.

به گزارش فارس؛ در شش کیلومتری روستای پادل‎دل شهرستان گالیکش یک خانه بهداشت وجود دارد و روستائیان به دلیل فقدان خانه بهداشت از روستای مجاور خدمات دریافت می‎کنند. 
انتهای پیام/83001/س30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها