امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70111
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هشتمین شماره از فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی «صدرا» که به موضوع «نظام مردم سالاری دینی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هشتمین شماره از فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی «صدرا» که به موضوع «نظام مردم سالاری دینی» پرداخته است، منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

دکتر «عبدالمجید مبلغی» دبیر ویژه این شماره صدرا در سرمقاله این فصلنامه، مردم سالاری دینی را «حاصل رویکرد به اراده الهی و خواست مردم، به شرط عدم مخالفت این خواست با اراده الهی» تعریف می کند. 

وی ادامه می دهد:‌ «در این نوع از حکومت، ضمن پایبندی به خواست مردم در حوزه های مشخص، دین به مثابه منبع ایجاد کننده مشروعیت طرح می شود. شکل گیری چنین وضعیتی در عرصه خطیر سیاست هنگامی عملی می شود که علاوه بر توجه به مردم، به امر قدسی به مثابه مبنای مرکزی مشروعیت توجه شود».

در هشتمین شماره صدرا مقالاتی علمی با موضوعات گسترده ای از جمله «مردم سالاری در گفتمان فکری مقام معظم رهبری»، «وجوه تمایز و تشابه مردم سالاری دینی و غیردینی»، «دلالت های مردم سالاری دینی»، «احتمالات نظری معطوف به مردم سالاری دینی»، «جایگاه عقل و شرع در مردم سالاری دینی»، «ماهیت، هویت و هدف مردم سالاری دینی» و... منتشر شده است.

دکتر محمدرضا شریعتمداری، دکتر محسن مهاجرنیا، دکتر محمد محمدرضایی، دکتر ابوالفضل ساجدی، حجت‌الاسلام رضا غلامی، دکتر سید حسن خیری، دکتر سید کاظم سید باقری، دکتر عبدالوهاب فراتی، دکتر علی شیرخانی، دکتر غلامرضا بهروز لک، دکتر شریف لک زایی، دکتر مهدی امیدی و چندین استاد برتر علوم انسانی حوزه و دانشگاه از صاحبان آثار منتشر شده در شماره اخیر فصلنامه تخصصی صدرا هستند.

/انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها