امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70122
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در متن پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت نوروز 1393 آمده است: بهار بهترین بهانه برای آغاز و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در متن پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت نوروز 1393 آمده است: بهار بهترین بهانه برای آغاز و آغاز بهترین نشانه برای زیستن است؛ بهار بستر مهر است و دیباچه معرفت، قصه هستی است و حکایت وابستگی‌ها و فراموشی خستگی‌ها، بهار، با تمام رمز و راز و زیبایی‌هایش فرا رسید.

بهار آمد با ترنمی غمگنانه در فقدان گل یاس بوستان محمدی(ص)، بهار آمد با قامتی خجسته و سبز پوش، یادآور بلندای رستاخیز؛

هر غنچه‌ای که می‌شکفد، پیراهنی از معاد بر تن دارد و بهار، فصل حرکت و برکت، فصل دوستی با دست‌های گرم شقایق و پیوند با دل‌های لایق است.

در ادامه این پیام آمده است: از آفریدگار بهار می‌طلبم، دلهامان را چنان در جویبار زلال رحمت شستشو دهد تا هر جا تردیدی هست، ایمان، هر جا زخمی هست، مرهم، هر جا نومیدی هست، امید و هرجا سکونی هست، رویش جای آن را فراگیرد.

این پیام می‌افزاید: همگام فرهیخته! وقتی پیام پر طراوت اعتدال را بر گونه‌ جان احساس کردم، به خیل عظیم معلمانی اندیشیدم که امیدوارانه الهام بخش ایمان، عشق و باور به نسلی است که قهرمانانه بلوغ تاریخی و اجتماعی خود را در دیباچه حماسه به نمایش گذاشت.

به مربیان و معلمانی اندیشیدم که امید را در دل نسلی که به نومیدی می‌گرایید زنده کرد و اکنون مطمئن هستم که با همت شما همراهان هماره، می‌توان عرصه تعلیم و تربیت را چنان آذین بست که در همه جای آن امید، عقلانیت، اعتدال، والایی، پیشرفت و تدبیر بدرخشد. و نیک می‌دانید، که روا نیست امواج حماسه آرام گیرد، که جامعه‌ تعلیم و تربیت، نیازمند تحول است و خواستار آن.

در ادامه این پیام آمده است: پس به همت معلمان بیدار دل و همراهی مربیان مسئولیت شناس و حماسه آفرین، در سایه سار زلال ولایت و پرتو پیام‌آور تدبیر و امید به پدیداری جریانی پایا و پویا چشم دوخته‌ام که همواره موج امید، تلاش و آگاهی را در دل دانش‌آموزان عزیز زنده نگاه‌ دارد تا با شناخت حقوق خویش و عزم، بر استیفای آن در پرتو چراغ دین، اخلاق و آزادگی راه درازی را بپویند. بهارتان پایدار».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها