امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70129
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات چند کشور از جمله وزاری خارجه انگلیس، کانادا و اتریش سال نوروز را به مردم ایران تبریک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات چند کشور از جمله وزاری خارجه انگلیس، کانادا و اتریش سال نوروز را به مردم ایران تبریک گفتند.

ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس گفت: «مایلم از این فرصت استفاده کنم تا جشن نوروز را به تمامی افرادی که آن را در سرتاسر دنیا جشن می‌گیرند، تبریک بگویم.»

وی افزود: «امروز افرادی از بسیاری کشورها، جوامع و سوابق، از جمله افرادی در انگلیس همراه با عزیزانشان گرد هم می‌آیند تا وقوع سال جدید و آغاز بهار را جشن بگیرند.»

هیگ تأکید کرد انگلیس به بهبود رابطه با ایران علاقه‌مند است: «نوروز همچنین زمانی برای شروع دوباره است؛ و با این روحیه من می‌خواهم به مردم ایران بگویم که انگلیسی‌ها در سال جدید به دنبال بهبود رابطه با ایران هستند.»

وی افزود: «این چیزی است که دولت‌های ما طی چند ماه گذشته برای آن تلاش کرده‌اند.»

ویلیام هیگ در عین حال تصریح کرد اختلافات دو کشور هنوز باقی است: «البته این بدان معنا نیست که ما همه اختلافات را حل کرده‌ایم. اینطور نیست. هنوز موضوعات بسیار مهمی هستند که باید به آنها بپردازیم، اما من قاطعانه معتقدم که گفت‌وگوی سازنده و همکاری بین ایران و انگلیس به نفع همه ماست.»

هیگ گفت: «به این دلیل، ما تلاشهایمان را به منظور بهبود روابط ادامه خواهیم داد تا شاهد منافع ملموس برای مردم مان باشیم.»

وزیر خارجه انگلیس در پایان سخنانش به زبان فارسی گفت: «نوروزتان پیروز»انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها