امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70135
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به مذاکرات وین 2 نوشت: مذاکرات درباره توافقنامه هسته‌ای جامع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به مذاکرات وین 2 نوشت: مذاکرات درباره توافقنامه هسته‌ای جامع میان ایران و 1+5 سه‌شنبه در وین زیر سایه سنگین بحران اوکراین میان غرب و روسیه آغاز شد. اما مقامات اروپایی و آمریکایی اعلام کردند که اختلافات آنها با کرملین هیچ تاثیری بر موضع متحد آنها در قبال ایران ندارد.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره به خبرنگاران گفت، او تاثیر منفی بحران اوکراین بر مذاکرات را شاهد نیست.

یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا که مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران را بر عهده دارد، نیز گفته: کرملین کاری انجام نداده است که نشان دهد قصد دارد فشارهای خارجی بر ایران را تضعیف کند.

وی افزود: احساس نمی‌کنم ما تاکنون فکر کرده باشیم که روس‌ها با حضور در مذاکرات 1+5، لطفی به ما کرده باشند. آنها در این مذاکرات شرکت می‌کنند چراکه منفعت آنها نیز در این است که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد. بنابراین فکر می‌کنم این منفعت هنوز تغییر نکرده و آنها کماکان می‌خواهند عضو سازنده گروه 1+5 باشند.

این ادعای مقامات آمریکایی و اروپایی در حالی مطرح می‌شود که اخیرا تعدادی از مقامات روس توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا به‌خاطر آنچه اشغال شبه‌جزیره کریمه خوانده شد، تحریم‌ شده‌اند.  
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار