امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70146
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
«احمد خلیل»، تحلیلگر سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نمی‌توان به اختلافات اخیر عربستان و قطر ...

«احمد خلیل»، تحلیلگر سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نمی‌توان به اختلافات اخیر عربستان و قطر یا آنچه منازعات خلیجی – خلیجی نامیده می‌شود، امید داشت، چون همه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در طرحی «جنایتکارانه» مشارکت دارند که همه آنها را در یک جا گرد می‌آورد؛ طرحی که هدف آن نابودی جامعه عربی و میراث تمدنی آن است.

خلیل افزود: هم اکنون باید به انتظار نشست و دید که این نزاع‌های خلیجی چه تاثیری بر بحران سوریه و پرونده هسته‌ای ایران می‌گذارد، در حالی‌که باید توجه داشت، هریک از این کشورها دارای جناح‌هایی تروریستی در منطقه هستند که اهداف آنها را در آن پیاده می‌کنند، اگرچه اکنون اینگونه به نظر می‌رسد که تصمیم به پایان دادن به بحران در سوریه و کنار آمدن با پرونده هسته‌ای ایران گرفته شده است.

این تحلیلگر سیاسی سوری درباره پیروزی ارتش سوریه در یبرود نیز تاکید کرد: این پیروزی به گروه‌های تروریستی و حامیان آنها ثابت کرد که نظام سوریه توان مقابله با تروریسم و پاک کردن کشور از وجود آنها را با وجود تمام سلاح‌هایی که در اختیار دارند، را دارد.

وی ادامه داد: منازعاتی که در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مشاهده می‌شود را باید سرآغاز منازعات دیگر در این کشورها دانست، به ویژه با پیروزی‌هایی که ارتش سوریه در این اواخر در جبهه‌های جنوبی به دست آورده است.

خلیل خاطر نشان کرد: پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه برای دشمن صهیونیستی و رژیم‌های عربی بسیار غافلگیر کننده بود و این کشورها و دشمنان سوریه باید بدانند که روزهای آینده برای آنها بسیار غافلگیر کننده‌تر خواهد بود.

وی پیروزی یبرود را آغاز دومینوی سقوط پایگاه‌ها و مواضع تروریست‌ها در سوریه از حمص و ریف دمشق گرفته تا حلب و درعا دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها