امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70148
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور،بر اثر انفجار گلوله خمپاره در یکی از منازل مسکونی نزدیک «میران‌شاه: مرکز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور،بر اثر انفجار گلوله خمپاره در یکی از منازل مسکونی نزدیک «میران‌شاه: مرکز وزیرستان شمالی 6 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش «عالم دین محسود» رهبر محلی طالبان پاکستان سعی داشت که گلوله خمپاره‌ای را که در حیاط منزلش قرار داشت خنثی کند اما گلوله خمپاره با صدای مهیبی منفجر شد، بر اثر این انفجار عالم دین محسود و اعضای خانواده‌اش کشته شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد 4 زن و 1 کودک بین قربانیان این حادثه هستند.

منزل مسکونی که بر اثر انفجار گلوله خمپاره منهدم شده است در شهرستان «شوال» در 55 کیلومتری میران‌شاه مرکز وزیرستان شمالی قرار دارد.

گزارش دیگری نشان می‌دهد به احتمال زیاد افراد ناشناس با خمپاره خانه رهبر طالبان را هدف قرار داده‌اند اما گلوله خمپاره منفجر نشده در حیاط خانه باقی مانده و پس از مدتی منفجر شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد انفجار بمب در منطقه «سرکی گیت» شهر پیشاور مرکز ایالت «خیبر‌پختونخواه» باعث زخمی شدن 3 نفر از جمله یک زن شد.

به گزارش پلیس تروریست‌ها برای این انفجار از 500 گرم مواد منفجره استفاده کردند. پس از این انفجار نیروهای پلیس با محاصره محل مورد نظر به دنبال یافتن مدرکی برای دستگیری عاملان این جنایت هستند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

به گزارش پلیس بعد از تلاش دولت برای مذاکره با طالبان انفجارهای تروریستی کوچک در شهر پیشاور و سایر شهرهای ایالت خیبر‌پختونخواه افزایش پیدا کرده است که این موضوع نگرانی مقامات برای تأمین امنیت این ایالت را که نزدیک افغانستان قرار دارد دو چندان می‌کند.

گفته می‌شود که ارتش پاکستان تصور می‌کند که طالبان خواستار مذاکره نیستند به همین دلیل در مذاکرات صلح شرکت نکرده و همه چیز را به دولت سپرده است.

«اشتیاق احمد» کارشناس امور دفاعی پاکستان نیز معتقد است که این کشور برای کنترل طالبان زمان زیادی را از دست داده و بایستی قبل از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان درباره نحوه کنترل آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

این در حالی است که تیم‌های مذاکره‌کننده دولت و طالبان پاکستان پس از یک ماه وقفه با یکدیگر دیدار و درباره شروع دور جدید مذاکرات صلح توافق کردند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها