امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70150
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
«عماد یوسف»، تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که پیروزی ارتش سوریه در ...

«عماد یوسف»، تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که پیروزی ارتش سوریه در یبرود ارتباطی با با منازعات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ندارد و این پیروزی را با اختلافات این کشورها با یکدیگر ارتباط دانست.

یوسف خاطر نشان کرد: اختلافات کشورهای حاشیه خلیج فارس تاثیری منفی بر طرح این کشورها در حمایت از گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه می‌گذارد که سرانجام منجر به فروپاشی توطئه این کشورها در سوریه خواهد شد.

این تحلیلگر سوری ادامه داد: منطقه امروز شاهد شکل گیری منازعات جدیدی میان کشورهایی از منطقه است که تلاش دارند، درستی طرح خود در حمایت از گروه‌های تروریستی را به اثبات برسانند که عمدتا کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هستند و بالطبع این منازعات تاثیری منفی بر گروه‌ها و مزدوران مورد حمایت آنها می‌گذارد.

یوسف تاکید کرد: شکست طرح‌های قطر در منطقه با وجود ادامه حمایت از گروه‌های مسلح و همچنین بیم و هراس عربستان سعودی از بازگشت تروریست‌های وهابی به این کشور و متهم شدن آنها از سوی جامعه بین المللی به حمایت از تروریسم و اینکه آنها منبع تروریسم در منطقه هستند، همه و همه از جمله بازتاب‌های منازعات این کشورهاست.

وی براین باور است که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هیچ‌گاه جایگاهی در سیاست‌های منطقه‌ای ندارند و همچنان سوریه و ایران نقطه توجهات کشورهای قدرتمند در منطقه هستند، به همین دلیل در روزهای آینده باید در انتظار تغییر و تحولات اساسی در عرصه سیاسی منطقه از یک سو به خاطر پیروزی‌های ارتش سوریه در این کشور و از سوی دیگر منازعات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود.

یوسف درباره بستن سفارتخانه‌های سوریه در عربستان سعودی و قطر گفت: 70 درصد مردم سوریه خواهان قطع رابطه سوریه با کشورهای عربی خلیج فارس هستند، به ویژه آنکه این روابط بیش از آنکه سودمند باشند، آسیب رسان هستند.

وی درباره پیروزی ارتش سوریه در یبرود نیز گفت: این پیروزی غافلگیر کننده نبود و بدون تردید پیروزی‌های دیگری را به دنبال خود دارد و پیروزی نهایی از آن سوریه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها