امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70159
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قدس اشغالی، «محمد برکه»، نماینده عرب کنست رژیم اسرائیل تاکید کرد که اسرائیل در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قدس اشغالی، «محمد برکه»، نماینده عرب کنست رژیم اسرائیل تاکید کرد که اسرائیل در مذاکرات سازش خط مشی فریب طرف فلسطینی را ادامه می‌دهد و این افق‌های دستیابی به راه حل سیاسی برای قضیه فلسطینی را از بین می‌برد.

برکه در سخنانی که در کنیست ایراد کرد، گفت: کابینه نتانیاهو اعلام می‌کند که پای میز مذاکرات می‌نشیند، اما از بن پایه هرگونه گفت‌وگو و دستیابی به راه حل را از بین می‌برد، به همین دلیل است که می‌بینیم روند شهرک سازی 123 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد:‌ درخواست به رسمیت شناختن یهودیت اسرائیل با هدف ممانعت از دستیابی به راه حل صورت می‌گیرد، چون پذیرش این درخواست به این معناست که جنبش آزادیبخش ملی فلسطین تابع صهیونیسم است، افزون بر اینکه حق بازگشت پناهندگان را از بین می‌برد و در مقابل ما به عنوان اعرابی که در کشور خود هستیم علامت سوال می‌گذارد.

برکه پس از آن به شدت از «نبیل شعث»، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به خاطر تصریحات اخیرش انتقاد کرد که گفته بود، اگر به رسمیت شناختن یهودیت اسرائیل در پایان مذاکرات به عنوان شرط مطرح شود، ممکن است، در این خصوص تامل کنیم و راه حلی برای آن بیابیم.

برکه تاکید کرد که شعث با چه حقی این سخن را بر زبان می‌آورد و چه کسی اجازه چنین حرفی را به شما داد، شما به نام پناهندگان فلسطینی سخن می‌گویید یا اعراب اسرائیل.

وی درباره آزادی چهارمین گروه از اسرای فلسطینی نیز گفت که اسرائیل باید به تعهدات خود در این خصوص عمل کند.

برکه درباره قوانین نژاد پرستانه‌ای که کنست هفته گذشته تصویب کرد، گفت:‌ هدف تمام این سیاست‌ها کاملاً واضح و روشن و آن مصادره اراضی و گسترش فقر و بیکاری در بین فلسطینیان است، همانگونه که سال‌های گذشته نیز چنین سیاست‌هایی مشاهده و اعمال می‌شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها