امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70167
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منصور حقیقت پور با بیان اینکه در این دور از مذاکرات خیلی نمی‌توان امید ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منصور حقیقت پور با بیان اینکه در این دور از مذاکرات خیلی نمی‌توان امید داشت که به نتیجه خاصی برسیم گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران امیدواری بیشتری برای ادامه مذاکرات در فروردین ماه سال آینده دارند و به نظر می‌رسد که دو طرف با توان بیشتری وارد مذاکرات در سال 93 خواهند شد و جزئیات بیشتری را بررسی خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده ایرانی در این دور از مذاکرات مقاومت خوبی در برابر طرف‌های غربی داشته است گفت: مقاومت و ایستادگی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در این دور از مذاکرات  نکته بارز و مثبتی است که امیدواریم این امر در آینده نیز جزو سیاست اصلی تیم باشد.

ملت ایران سنگینی هیچ تحریمی را نباید احساس کنند

حقیقت پور با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران نباید به هیچ وجه از خطوط قرمز نظام عبور کند گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی حتماً باید سیاستی را دنبال کنند که عواید منافع گرفته شده بالاتر از عواید داده شده به طرف مقابل باشد.

وی اظهار داشت: تحریم‌های غیرقانونی و نامشروعی که به ملت ایران در سالیان گذشته تحمیل شده باید لغو شود و ملت ایران نباید سنگینی هیچ تحریمی را بر دوش خود احساس کنند.

نائب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده ایرانی باید به طرف غربی این را بفهمانند که اختیار غنی سازی 5 درصد و همچنین غنی سازی 20 درصد در دستان ایرانی هاست و هیچ نیازی به اجازه گرفتن از طرف غربی برای اجرا و توسعه برنامه هسته‌ای ایران نیست. 

اشتون نشان داد که آدم صادقی نیست

حقیقت پور افزود: برخی اخبار در مورد ترک میز شام ظریف و اشتون در رسانه ها موجود بود ولی ظاهرا این امر صحت ندارد چون اصلا برنامه و دعوتی برای شام بین ظریف و اشتون وجود نداشته است که حالا این دعوت لغو و میزش ترک شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما همواره از آقای ظریف به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران حمایت خواهیم کرد ولی او باید متوجه باشد که طرف مقابلش در آن طرف میز مذاکرات هسته‌ای آدم صادقی نیست زیرا او جمهوری اسلامی را در سفرش به تهران فریب داد پس دلیل ندارد که ما مثل قبل با او رفتار کنیم و او باید بداند که رفتاری اشتباه داشته است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها