امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70175
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه دومین دور مذاکرات هسته ای ج.ا.ایران و گروه 1+ 5 در وین، روز چهارشنبه در نشستی با حضور رئیس کمیسیون سیاست خارجی و ...

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه دومین دور مذاکرات هسته ای ج.ا.ایران و گروه 1+ 5 در وین، روز چهارشنبه در نشستی با حضور رئیس کمیسیون سیاست خارجی و نمایندگان فراکسیون های حزبی پارلمان اتریش، روابط دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و گفتگو قرار داد. آقای ظریف در این نشست با تاکید بر حق استفاده صلح آمیز کشورمان از انرژی هسته ای، روند مذاکرات با طرف مقابل را مثبت و رو به جلو توصیف نموده و اظهار امیدواری کرد که تا چند ماه آینده توافق پایداری حاصل گردد. وی ضمن تاکید بر برگزاری آزاد انتخابات در ایران، نقش مردم در تحولات سیاسی کشور و تعیین دولتها را بسیار تعیین کننده دانست و ابراز امیدواری نمود که با انتخاب دولت جدید که اعتدال گرائی را بعنوان شعار اصلی خود انتخاب نموده، اوضاع اقتصادی و همینطور تعامل با دنیای خارج بهبود یابد.  وزیر خارجه کشورمان با اشاره به روحیه عزتمندانه و استقلال طلبانه مردم ایران  بر ضرورت تغییر نگاه غرب و برخورد احترام آمیز با مردم ایران تاکید نموده و یادآور شد که اگر مردم ایران احساس کنند بیگانگان قصد مداخله در امور داخلی ایران و تحمیل آراء و عقائد خود را دارند، بشدت در مقابل آن واکنش نشان خواهند داد و یقینا تحریمها نیز هیچگونه تاثیری بر اراده آنها نخواهد داشت.

آقای ظریف در خصوص موضوع حقوق بشر نیز ضمن اشاره به توجه خاص و اهتمام دولت جدید نسبت به حقوق مردم ، برخوردهای دوگانه غرب با موضوع حقوق بشر را بشدت مورد نقد قرار داده و با تاکید بر سیاسی بودن اکثر برخوردهای حقوق بشری کشورهای غربی، بی توجهی مدعیان حقوق بشر نسبت به عدم رعایت حقوق شهروندان در بسیاری از کشورهای متحد خود را مورد پرسش قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین نقطه نظرات کشورمان در خصوص مسائل مختلف از جمله محیط زیست، حمایت از معلولان ، بحران سوریه و تحریمهای تحمیل شده علیه کشورمان را تشریح نمود.

نمایندگان پارلمان اتریش نیز ضمن تاکید بر اهمیت روابط دو کشور ایران  و اتریش و طرح دیدگاههای خود در قالب سوالات مختلف از جمله ضرورت توجه بیشتر به موضوع حقوق بشر، مسائل زیست محیطی و بحران سوریه، نسبت به موفقیت مذاکرات هسته ای اظهار امیدواری نمودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها