امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70198
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست ایران و 1+5 با «سباستین کورتز» وزیر امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست ایران و 1+5 با «سباستین کورتز» وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد.
وزرای امور خارجه ایران و اتریش در این دیدار آخرین روند تحولات روابط دوجانبه را مورد تبادل نظر قرار دادند.
ظریف در این دیدار از میزبانی دولت اتریش برای برگزاری گفتگوهای هسته ای ایران و گروه 1+5 تشکر و قدردانی کرد و همتای اتریشی خود را در جریان روند مذاکرات جاری و برنامه آتی در زمینه گفتگوهای هسته ای قرار داد.
سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار ضمن استقبال از مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 در وین و تاکید بر اهمیت روابط دو کشور راه اندازی مجدد پرواز هواپیمایی اتریش به کشورمان را زمینه مناسبی برای رفت و آمدهای  بین دو کشور ارزیابی کرد.

 

دور جدید نشست ایران و کشورهای 1+5 برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند، امروز در وین، پایتخت اتریش برگزار شد.

کشورهای غربی ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ایش متهم می‌کنند اما تهران که عضو پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی است این ادعاها را رد می‌کند.

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازدیدهای متعدد از تأسیسات اتمی ایران نتوانسته‌اند مدرکی دال بر انحراف این برنامه به سمت مقاصد نظامی ارائه دهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها