امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7022
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 96
به‌ گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ زاده که در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان سخن می‌گفت، درباره رابطه ...

به‌ گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ زاده که در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان سخن می‌گفت، درباره رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: رابطه یا عدم رابطه با آمریکا جزو اصول انقلاب نیست و بر اساس عزت و مصلحت کشور و با صلاحدید مقام معظم رهبری می‌توان در این زمینه تصمیم‌گیری کرد.

وی تصریح کرد: قطع رابطه با ایران توسط آمریکا صورت گرفته و پس از آن بود که امام (ره) این رابطه را رابطه گرگ و میش توصیف و از قطع آن ابراز خرسندی کردند.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم گفت: رابطه ایران و آمریکا در صورتی قابل برقراری است که آمریکا سیاست خصمانه خود در قبال ایران را تغییر دهد.

واعظ زاده در عین حال تصریح کرد: تجربه کشورهای دیگر نشان داده که برقراری رابطه با آمریکا، به معنای رفع مشکلات ما با آمریکا نخواهد بود.

وی در تبیین دلیل این سخن اظهار داشت: با وجود برقراری رابطه بین آمریکا و روسیه، هنوز سرمایه‌گذاری مناسب از سوی آمریکایی‌ها در رخ نداده و حتی آمریکا در موضعی کاملاً خصمانه، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روسیه را زیر سؤال برد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عزت و مصلحت را دو بال سیاست خارجی جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: باید بر اساس حکمت مشخص کنیم در سیاست خارجی خود کجا تعامل و کجا مقابله کنیم.

واعظ زاده‌ تأکید کرد که با همکاری حلقه مشاوران خود و با اشراف کامل به رویکردهای سیاسی آمریکا، سیاست قاطع و عاقلانه‌ای در قبال آمریکا طراحی کرده که درصورت پیروزی در انتخابات آینده، آن را در چارچوب عزت و مصلحت نظام اجرایی خواهد کرد.

وی متذکر شد: در سایر حوزه‌های سیاست خارجی از جمله مذاکرات هسته‌ای، سیاست‌های بسیار روشنی را در چارچوب اصول و منافع جمهوری اسلامی تدوین کرده‌ام.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم درباره مسأله هسته‌ای نیز گفت: بر اساس نظریه «بازدارندگی هسته‌ای» از آنجا که ایران مورد تهدید نظامی قرار گرفته، کشورهای غربی انتظار دارند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای باشد اما جمهوری اسلامی اساساً اعتقادی به نظریه بازدارندگی هسته‌ای ندارند.

واعظ زاده افزود: جمهوری اسلامی معتقد است ما وضعیتی داریم که بدون بمب هسته‌ای نیز حتی بزرگ‌ترین قدرت‌ها در صورت حمله به ما هزینه بسیار گزافی را خواهند پرداخت که تجربه دفاع مقدس مؤیدی بر این امر است.

وی ادامه داد: در واقع ایران نظریه «بازدارندگی غیر هسته‌ای» را به دنیا عرضه کرده که بر اساس آن هیچ نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست در پاسخ به سؤالی درباره آینده سوریه و سیاست جمهوری اسلامی در قبال حکومت اسلامی گفت: علیرغم تمام اشکالاتی که به نظام سوریه و نحوه برخورد آن با مخالفان وارد است، سوریه را خط مقدم دفاع از ایران می‌دانیم.

واعظ زاده افزود: معتقدیم اگر نظام سوریه ساقط شود، توان بازدارندگی ما تضعیف می‌شود و پس از آن به سراغ لبنان و عراق خواهند رفت.

وی بر همین اساس در پایان سخنانش گفت که سیاست حمایت از دولت سوریه و جلوگیری از ساقط شدن آن را به نفع ملت و دولت ایران می‌داند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
4
2
انسان عاقل و سالمی به نظر میرسه
تو گزینه های موجود بد نیست
آخرین اخبار
پربازدید ها