امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70223
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
«کامران شرفشاهی» نویسنده و شاعر با بیان اینکه ایران سرزمین شاعران بزرگ است اما جای دریغ دارد که صدا و سیما در حوزه ادبیات ایران کم لطفی های داشته ...

«کامران شرفشاهی» نویسنده و شاعر با بیان اینکه ایران سرزمین شاعران بزرگ است اما جای دریغ دارد که صدا و سیما در حوزه ادبیات ایران کم لطفی های داشته است، گفت: برنامه‌های تلویزیونی عموما دچار دجار رخوت و یکنواختی شده‌اند و برنامه‌های مختلف از شبکه‌های مختلف در مناسبت‌های مختلف پخش می‌شوند اما دارای خلاقیت نیستند و همه مقلد هستند.

مدیر انتشارات تجلی مهر افزود: پیام و شیوه ارائه پیام بسیار مهم است ولی اکثر مجری ها از یک دیگر تقلید می کنند و کمتر در شیوه اجرا نوآوری دارند. برخی از مجریان تفکر و اندیشه بزرگی را برای ارائه به مخاطب ندارند و دائما پراکنده گویی می کنند که این نشاندهنده اینست که تفکر بزرگی پشت سر آنها نیست.

این طنزپرداز به برنامه های مشاعره و قندپهلو شبکه آموزش سیما اشاره کرد و  گفت: برنامه هایی مانند «مشاعره» با اجرای دکتر اسماعیل آذر یا طنز  «قندپهلو» با اجرای رضا رفیع بازتاب وسیعی به خصوص در میان جوانان داشته است که بیانگر این واقعیت است که ادبیات دارای ظرفیت های فراوان و ناشناخته است که از آنها به خوبی بهره برداری نشده است.

وی با یادآوری اینکه مدت ها است جای برنامه های ادبی در صدا و سیما کمرنگ شده است، عنوان کرد:  در این میان برنامه طنز قندپهلو حال و هوای تازه ای دارد و این حلاوت برنامه باعث شده مردم جذب این برنامه بشوند. حضور رضا رفیع، ناصر شکیبا و رضا فیض حرکت بسیار مثبتی بود و صدا و سیمای ما باید به سمتی حرکت کند که اشخاص تازه و با رویکردهای نوآورانه شناسایی شوند و برنامه های صدا و سیما از این یکنواختی آزاردهنده خارج شود.

نویسنده مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم» در بخش دیگری از سخنان خود به ویژه برنامه که در سال تحویل نو پخش می شوند اشاره کرد و افزود: این جُنگ ها که رویکرد نشاط آوری هم دارند از آفت بزرگ سطحی نگری و اجرای مقلدانه دور نمانده اند و عموما بار حکمت و معنویت ندارند اما بسیار خوشحال هستم که در شبکه آموزش سیما می توان ویژه برنامه ای متفاوت با رویکردی ادبی دید و امیدوارم تحولی در ساخت جُنک‌ها و برنامه های مفرح صورت گیرد و جای ادبیات پررنگ تر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها