امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70237
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، شماره 8 و 9 ماهنامه «فرهنگ اسلامی» به اسفند سال 92 و فروردین سال 93 اختصاص دارد که ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، شماره 8 و 9 ماهنامه «فرهنگ اسلامی» به اسفند سال 92 و فروردین سال 93 اختصاص دارد که دربردارنده 8 بخش نظیر «رخدادهای مهم فرهنگی»، «فرهنگ و اندیشه»، «سیاست»، «مصاحبه ماه»، «سینما و تلویزیون»، «نگاه نو» و «اقتصاد» است.

در بخش فرهنگ و اندیشه میزگردی درباره «فرهنگ»، «گفتمان اجتماعی امام صادق (ع)» و «جهانی‌سازی و هویت هنری در ایران» آورده شده است و در بخش «سیاست» مطالبی نظیر «تغییر در لیبی و تأثیر آن بر ساختار سیاسی اجتماعی این کشور»، «قطب‌بندی منطقه میان جریان مقاومت و هم‌پیمانی با غرب» و «رابطه مقبولیت مردمی حکومت با مشروعیت دینی آن»، آورده شده است.

مصاحبه ماه ماهنامه «فرهنگ اسلامی» هم به گفت‌وگو با رئیس تشخیص مصلحت نظام مربوط می‌شود که آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در این گفت‌وگو عقلانیت را عاملی مهم برای ایجاد جامعه طراز قرآنی دانسته و گفته است که پنج شش سال قبل در سفر به عربستان با ملک عبدالله پادشاه این کشور به تفاهمی دست یافته بودیم تا کمیسیون مشترکی بین علمای شیعه و اهل سنت تشکیل بدهند و مسایل مورد اختلاف را بررسی و تصمیم مشترک بگیرند و البته دولت‌ها و علما از آن تصمیم مشترک پشتیبانی کنند.

وی در این گفت‌وگو که بخش عمده آن به محور قرآن و نقش آن در زندگی امروز جوامع اسلامی اختصاص دارد با اشاره به علاقه خود به قرآن در دوران کودکی از تلاش‌هایش برای حفظ قرآن در دوران نوجوانی و جوانی و پس از آن فیش‌برداری برای تفسیر قرآن در دوره زندانی شدن خود در زمان شاه سخن می‌گوید و پس از آن به دیگر سوال‌های ماهنامه پاسخ می‌دهد.
 
در بخش «سینما و تلویزیون» نیز طی نشست‌هایی «ماهواره، فرصت‌ها، تهدیدها و وظایف رسانه ملی»، «نقش و کارکرد ارتباطات دینی رادیو قرآن» و «اقتباس سینمایی، پل ارتباطی سینما و ادبیات» مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش «نگاه نو» نیز «ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی و ظرفیت تغییر جهان» و در بخش «اقتصاد» هم «نسبت عدالت با سیاستگذاری اقتصادی در حکومت امام علی (ع)» مورد بررسی نویسندگانی همچون «محمدحسن زورق»، «حسن سبحانی» و «زهرا اتابکی» قرار گرفته است.

شماره 8 و 9 ماهنامه «فرهنگ اسلامی» به مدیر مسئولی «علی‌اکبر اشعری» و سردبیری «محمدحسن زورق» در 350 صفحه و با قیمت 5000 تومان منتشر و روانه بازار نشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار