امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70244
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 138
علی فروغی‌اصل قائم‌مقام بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

علی فروغی‌اصل قائم‌مقام بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری و بعد از رحلت امام خمینی(ره) بازگشتن به اندیشه‌های امام بود، اظهارداشت: بعد از رحلت امام(ره) اندیشه‌های امام به صورت منسجم در دانشگاه‌ها ورود پیدا نکرده بود و کارهای جسته و گریخته‌ای صورت می‌گرفت.

وی عنوان کرد:‌ در این چند ساله و به ویژه امسال، بنیاد امام(ره) با کمک همه تشکل‌ها و دفاتر نهاد در سراسر کشور این کار را شروع کردند؛ ما در حدود 15 استان کشور حلقه‌های مطالعاتی فرزندان روح‌الله را داریم که از دانشجویان و برای مطالعه اندیشه امام جمع شده‌ و دو ترم است که اندیشه امام را پیش می‌برند.

قائم مقام بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها همچنین یادآور شد: به غیر از آن در 7 استان کشور نشریات دانشجویی تولید شده که در خود دانشگاه‌ها وجود دارد و ویژه امام(ره) است؛ بالغ بر 20 استان کشور نیز از ابتدای مهر تاکنون که آخر سال 92 هستیم برگزاری نشست، کرسی آزاداندیشی و همایش نیز برگزار کرده‌اند.

وی ادامه داد:‌ همچنین مناظره با محوریت اندیشه امام و موضوعات مربوط به امام صورت گرفته است که این اقدامات در حوزه داخلی است.

فروغی با بیان اینکه کار بزرگ دیگری که انجام شده و در حال حاضر نیز صورت می‌گیرد این است که ما در شش استان و در شش ماهه دوم دوره‌های ویژه آموزش اندیشه امام را داشتیم، افزود: در شش استان کشور بالغ بر چند صد نفر بودند و اندیشه امام را شروع کردند که در دوره‌های تربیت مربی شرکت کردند.

قائم‌مقام بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی در دانشگاه‌ها گفت: بعد از رحلت امام خمینی(ره) افرادی در دانشگاه‌ها اینطور بازگشت به اندیشه‌های امام را منسجم پی نگرفته بودند.

وی تأکید کرد:‌ تا پایان ترم تحصیلی آینده در شش استان دیگر هم این دوره‌ها برگزار می‌شوند و در سال تحصیلی 92-93 دانشگاه‌ها حدود 12 استان آموزش مربی امام را خواهند داشت که به عنوان مدرس خواهند بود و قرائت ما از اندیشه امام خمینی(ره) قرائت رهبری است نه افراد منتسب یا انحرافی که بعضاً ترویج می‌شود.
فروغی با با اشاره به اقدامات بنیاد در حوزه صدور انقلاب اسلامی نیز یادآور شد: ما از 12 ملیت از مسلمان و مسیحی، از شیعه و سنی افرادی را داریم که در دوره‌های آشنایی اندیشه امام شرکت کردند که ویژه افراد خارجی بوده است.

وی گفت:‌ اندونزی، اسلوونی، یمن، عراق، آذربایجان، افغانستان، نیجر، ساحل عاج، مصر، تاجیکستان و برخی کشورهای دیگر در این دوره‌ها حضور یافته‌اند و در واقع جذابیت اصل امام آنها را به این دوره‌ها می‌کشاند؛ پس از اتمام دوره‌های اندیشه امام برخی از این دانشجویان خارجی قسم یاد می‌کردند که وقتی به کشورمان بر می‌گردیم این استقلال‌طلبی ضد استعمار و استکبار بودن را در کشورهایمان جاری می‌کنیم.

فروغی به پایگاه اطلاع رسانی خط امام اشاره و تصریح‌کرد: این سایت اندیشه‌های امام را ترویج می‌کند و نشریه خط امام نیز در حدود 20 استان کشور در دانشگاه‌ها وجود دارد؛ ما برای دانشجویانی که در دوره‌های اندیشه امام شرکت می‌کنند طرح مطالعاتی داریم که می‌توان به طرح مطالعاتی تفسیر آفتاب اشاره کرد که با کمک 70 مرکز دانشجویی در کشور در تهران و سایر استان‌ها که شامل تشکل‌های بسیج دانشجویی و دفاتر نهادی می‌شود از ابتدای سال 93 آغاز می‌شود.

قائم‌مقام بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: ما معتقدیم مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برخلاف رسالت حقیقی خود که ترویج، تبیین، گسترش و نشر اندیشه‌های امام بود متأسفانه منجر به حصر اندیشه‌های امام و در پاره‌ای از موارد نیز با همکاری با افرادی که اتفاقاً در جریان مخالف امام بودند منجر به برخی تحریفات در حوزه امام شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ ما در بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی در دانشگاه‌ها کاری می‌کنیم که 20 سال پیش باید در مؤسسه تنظیم باید انجام می‌شد اما افرادی که در بیت منتظری و در جریان ملی‌-مذهبی‌ها بودند عملاً از خط امام فاصله گرفتند و ورودشان به مؤسسه امام هم باعث حصر امام و هم تحریف در اندیشه امام شد اما ما امام با هویت را ترویج می‌کنیم در حالی که آنها بخشی از پول بیت‌المال را صرف جریانات سیاسی می‌کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها