امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70256
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
عیسی کشوری نویسنده کتاب «هاوکینگ؛ خداوند و بهشت» اثری که پس از مدت کوتاهی از انتشار به اتمام رسید، به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به ...

عیسی کشوری نویسنده کتاب «هاوکینگ؛ خداوند و بهشت» اثری که پس از مدت کوتاهی از انتشار به اتمام رسید، به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: خوانندگان این کتاب منتظر چاپ مجدد آن هستند اما از چاپ دوم آن هنوز حمایتی نکرده است.

وی با اشاره به اینکه استیون هاوکینگ از اندیشمندان عصر ماست که به لحاظ وضعیت جسمی جز قلب و ریه، تمام بدن او از کار افتاده است، افزود: مردم کنجکاو هستند که درباره وی و افکارش بیشتر بدانند البته موضوع این کتاب اخیر بنده درباره خداوند و بهشت برای خوانندگان جذابیت دارد، عده‌ای چون هاوکینگ منکر وجود خدا هستند و بهشت را ساخته و پرداخته ذهن آدمیانی می‌دانند که از مرگ می‌هراسند و اعتقاد دارند که این خدا نیست که انسان را ساخته بلکه این انسان است که خالق خداست.

کشوری در ادامه افزود: در مقابل هم سایرین به آفریدگار و روز واپسین ایمان دارند، در این کتاب برای نخستین بار ادله هر دو گروه به زبان علمی نقد و بررسی و مطرح شده است. جالب توجه است که بیش از سه هزار کتاب در آسیا درباره نقد و بررسی افکار هاوکینگ منتشر شده که این نخستین آنها است که توسط هاوکینگ مورد واکنش قرار گرفته است.

وی درباره دیگر اثر خود با عنوان‌ «لطایف القضا» که در دست انتشار قرار دارد، توضیح داد: این نوشتار با هدف نقد و اصلاح قوانین و رویه‌های قضایی به زبان طنز نوشته شده است و در آن حکایات شیرینی در زمینه قانون و عدالت بیان شده است، همچنین تعلیقی نیز شامل مجموعه جملات حقوقی و اخلاقی و ضرب‌المثل‌های مرتبط به همراه خاطرات شخصی خودم در حوزه قضا ارائه شده است. در این کتاب تلاش کردم طنزگونه مباحث عدالت، قانون،‌ انصاف و ... را بررسی کنم.

کشوری در پایان با اشاره به اینکه کتاب «لطایف‌القضا» در سال جدید از سوی انتشارات جنگل منتشر خواهد شد، توضیح داد: امیدوارم این اثر به اصلاح برخی قوانین و رویه‌های قضایی و در نهایت تحقق عدالت کمک کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها