امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7028
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 100
ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رباط کریم اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌های جدی مردم در سال‌های اخیر مشکلات اقتصادی و ...

ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رباط کریم اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌های جدی مردم در سال‌های اخیر مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده و مردم ما آسیب‌های بسیاری را در این حوزه متحمل شدند.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از عوامل مختلفی از جمله تحریم‌های خارجی و نواقص سیستم مدیریتی داخلی است و در حالی شاهد این وضعیت هستیم که رهبری معظم انقلاب اسلامی طی سال‌های اخیر تاکید بسیاری بر لزوم اصلاح ساختار اقتصادی کشور داشتند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی گفت: امسال را معظم له تحت عنوان حماسه اقتصادی و حماسی سیاسی نامگذاری فرمودند و سال گذشته نیز سال حمایت از تولید ملی بود. همه این‌ها نشان می‌دهد که رهبری معظم انقلاب به درستی مشکلات اساسی و نیازهای داخلی را درک فرموده و با این شیوه نامگذاری به مسئولان تلاش برای اصلاح اقتصاد کشور را گوش زده فرمودند.

نکو افزود: متاسفانه در سال گذشته که سال حمایت از تولید ملی بود، بخش‌های مهمی از تولیدات داخلی مورد بی توجهی قرار گرفت که یکی از آن‌ها صنایع دستی و بومی ایران است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در حوزه صنایع دستی هنرمندان ایرانی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بسیاری دارند که اگر به درستی برای این صنعت برنامه‌ریزی می‌کردیم، بخش مهمی از مشکلات اقتصادی و حتی اشتغال کشور برطرف می‌شود.

نماینده مردم رباط کریم در خانه ملت افزود: این بی‌توجهی موجب شد تا کشورهای دیگر که قدر هنر ایرانی را می‌دانند در این حوزه ورود پیدا کرده و با تولید محصولات نامرغوبی مانند فرش‌هایی با طرح ایرانی، نام خود را به این صنعت گره بزنند.

نکو گفت: به عنوان نمونه چینی‌ها سال‌ها است که صنایع دستی ایران از جمله فرش را در داخل کشور خود تولید کرده و به نام خود در جهان عرضه می‌کنند و حتی شاهد هستیم که برخی از این محصولات با نام ایرانی به اروپا و آمریکا صادر می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: برای مقابله با مشکلات اقتصادی و تامین اشتغال کشور باید برای همه حوزه‌ها برنامه علمی و کاربردی داشت و صنایع دستی کشورمان توانمندی این را دارد که بخش مهمی از مشکلات را به دوش کشیده و آن را رفع کند.
انتهای پیام/2302/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار