امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7032
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، مرتضی بختیاری در دیدار با دبیرکل والکو ضمن تأکید بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، مرتضی بختیاری در دیدار با دبیرکل والکو ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه والکو در جامعه جهانی، با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در این سازمان، توجه به مسائل حقوق بشری و قوانین بین المللی را از اهم وظایف مسئولان والکو دانست.

وزیر دادگستری ادامه داد: یکی از رسالت‌های جدید دبیر کل والکو تغییر نگرش در بحث حقوق بشر در بین کشورهای عضو این سازمان است.

وی افزود: متأسفانه حقوق بشر امروز تبدیل به یک ابزار سیاسی در دست قدرت‌های غربی شده است که به کمک این ابزار بر حقوق مسلم کشورهای جهان سوم ناجوانمردانه می تازند.

بختیاری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان است، خواستار توجه هر چه بیشتر سازمان والکو به مبارزه هدفمند با این پدیده شوم شد.

وی افزود: فقط در سال 1360 بیش از 12 هزار نفر در کشور ما به دست منافقین قربانی تروریسم شده‌اند که متأسفانه امروز آمریکای مدعی دفاع از حقوق بشر به همان دسته از منافقین پناه داده است و این موضوع سبب تلخ کامی ملت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا شده است.

رحمت محمد، دبیر کل والکو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از این سازمان گفت: مساله حقوق بشر همواره به عنوان مساله‌ای مهم در دستور کار سازمان والکو قرار دارد و تاکنون تحقیقات و تلاش‌های زیادی در این حوزه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از موارد مورد توجه و تحقیق ما مساله تحریم‌های یک جانبه کشورهای غربی بر علیه سایر کشورهاست که متاسفانه در برخی از این تحریم ها بیش از آن که دولت‌ها هدف تحریم قرار گیرند، ملت‌ها در معرض آسیب این تحریم‌ها هستند.

در ادامه این دیدار وزیر دادگستری با بیان این مطلب که کشور جمهوری اسلامی ایران به برخی کنوانسیون‌های بین المللی از جمله مبارزه با فساد، حقوق کودک و مالکیت معنوی پیوسته است از عظم همیشگی کشورش بر تعهد به قوانین بین المللی خبر داد و افزود: متاسفانه کشورهای غربی که حتی عضو این کنوانسیون‌ها نیز هستند در برخور با مفاد این کنوانسیون‌ها تبعیض آمیز و سیاسی برخورد می کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها