امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70338
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تنکابن، داریوش رحیم‌مشایی امشب در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تنکابن، داریوش رحیم‌مشایی امشب در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان تنکابن جدای ظرفیت بالای پذیرش و اسکان گردشگران در شهرک‌ها و مجتمع‌های خصوصی با مجموعه ستاد اسکان فرهنگیان، مراکز اقامتی هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و بیش از 500 ویلای استیجاری روزانه آمادگی اسکان 9 هزار و 700 نفر گردشگر را دارد.

وی از هماهنگی‌های لازم در بحث ساماندهی گردشگران و کنترل کیفی خدمات و امکانات با همکاری هلال احمر، صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، شبکه  بهداشت و درمان، آبفای شهری و روستایی و مقاومت بسیج خبر داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنکابن و عباس‌آباد افزود: در حال حاضر با توجه به امکانات موجود شهرستان تنکابن روزانه ظرفیت پذیرش 9 هزار و 700 گردشگر در روز را دارد.

رحیم‌مشایی با اشاره به اینکه در دو شهرستان تنکابن و عباس‌آ‌باد شهرک‌های خصوصی و ویلاهای زیادی داریم، گفت: با توجه به اینکه تمام این شهرک‌ها در ایام نوروز پر از گردشگر می‌شود، به دلیل عدم وجود مکانیسم مورد نیاز آمار این ظرفیت و حضور گردشگران محاسبه نمی‌شوند و ما در بحث توسعه، ارتقا و مدیریت در این ایام متضرر می‌شویم.

این مسئول گفت: با هماهنگی‌های خوبی که در شهرستان تنکابن صورت گرفت 32 باب مدرسه و 300 کلاس با ظرفیت بیش از یک هزار و 500 نفر در روز برای اسکان کارکنان وزارت آموزش و پرورش آماده شده و 278 واحد دیگر در قالب زائرسرا نیز آمادگی اسکان در این ایام را دارند.

وی بازدید سیستماتیک وضعیت و کیفیت ارائه خدمات و محصولات حوزه گردشگری با همکاری مجامع  امور صنفی، اداره صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، دادگستری و تعزیرات و نیز بازدید روزانه از مجموعه‌های بین‌راهی و گردشگری را از جمله اقدامات تامینی برای ارتقای سطح کیفی خدمات حوزه گردشگری عنوان کرد.

رحیم‌مشایی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات و همزمانی ایام فاطمیه در ابتدای سال برنامه‌های فرهنگی و هنری نیز تحت تاثیر این ایام با شرایطی ارائه می‌شوند که منافاتی با موازین شرعی نداشته باشند و به همین منظور با توجه به اینکه به کلیه مراکز گردشگری اعلام شده شأن ایام فاطمیه را مدنظر قرار دهند برنامه‌های فرهنگی منطبق با این ایام برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی تنکابن و عباس‌آباد در پایان متذکر شد: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی از هم‌اکنون در فرمانداری تنکابن فعال است و تمام مسائل و مشکلات گردشگران از این طریق و شماره تلفن 0192- 4227011 قابلیت پیگیری و حصول به نتیجه دارند.
انتهای پیام/86020/ذ30/ض1002
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها