امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70364
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 88
عباس میرزاکریمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته میان ۴ استاندار تهران،‌گیلان،‌مازندران و گلستان و همچنین رئیس ...

عباس میرزاکریمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته میان ۴ استاندار تهران،‌گیلان،‌مازندران و گلستان و همچنین رئیس سازمان محیط زیست طرح مسیر سبز، ساحل پاک در جاد‌ه‌های منتهی به ساحل دریای خزر از جمله محور دماوند از امروز آغاز می‌شود.
رئیس اداره محیط زیست دماوند افزود: این طرح به منظور پاکسازی بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها تا مسیر ساحل دریای خزر برای جلوگیری از ریختن زباله‌ها و پسماندها در طبیعت اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی اجرای این طرح، محور دماوند است ادامه داد: پس از ابلاغ این تقاهمنامه با هماهنگی فرماندار و شهردار شهرستان دماوند نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در ورودی این شهر استقرار یافتند.
میرزا کریمی از نصب ۳۲ بیلبورد در مسیر بزرگراه دماوند به فیروزکوه و استان مازندران توسط ستاد اجرایی خبر داد و گفت: در این زمینه ۱۵ هزار شاخه گل،‌۷۰ هزار بروشور آموزشی و ۳۵ هزار بسته مخصوص لوح فشرده و دفترچه‌های آموزشی تهیه شده و در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.
رئیس اداره محیط زیست دماوند تصریح کرد: این طرح در سه بازه زمانی اجرا می‌شود که فاز اول آن از امروز تا دوم فرودین، مرحله بعد ششم و هفتم فروردین و در نهایت ۱۲ و سیزدهم فرودین به مرحله اجرا در می‌آید.
به گزارش فارس، به دلیل تردد حجم زیاد مسافران نوروزی در جاد‌ه‌های شمالی کشور هر ساله پاکسازی جاد‌ه‌ها از پسماندها و زباله برای حراست از محیط زیست یکی از دغدغه‌ها به شمار می رود و اجرای طرح مسیر سبز، ساحل پاک نیز در همین راستاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها