امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70370
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، کاخ سفید اعلام کرد که پلیس «اف بی آی» به تحقیقات برای یافتن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، کاخ سفید اعلام کرد که پلیس «اف بی آی» به تحقیقات برای یافتن هواپیمای مسافربری که از 12 روز پیش ناپدید شده است، به دولت مالزی کمک می‌کند.

با گذشت نزدیک به دو هفته از ناپدید شدن این هواپیما، هنوز هیچ اثری از «بوئینگ 777» خطوط هوایی مالزی که با 239 سرنشین از «کولالامپور» عازم پکن بود یافت نشده است.

به نظر می‌رسد، کارآگاهان آمریکایی قرار است به دولت مالزی در ارتباط با احیای دوباره اطلاعات پاک شده از یک دستگاه شبیه‌ساز پرواز که در خانه یکی از دو خلبان پرواز «ام.اچ. 370» یافت شده، کمک ‌کنند.

بر اساس این گزارش، یکی از خلبان‌ها تنها چند هفته پیش از پرواز، اطلاعاتی را از روی دستگاه شبیه ساز پرواز و کامپیوتر شخصی‌اش پاک کرده است.

با وجود این، هشام الدین حسین، سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی تاکید کرده است تا زمانی که مدرکی مستدل یافت شود خلبانان پرواز ام.اچ. 370 بی‌گناه و عاری از هرگونه اتهام‌ هستند.

همزمان عملیات تجسس که اکنون با مشارکت نیروهای 26 کشور جهان اداره می‌شود، برای یافتن اثری از پرواز ام.اچ. 370 که از روز هشتم مارس ناپدید شده، ادامه دارد.

پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف.بی.آی، روز چهارشنبه (19 مارس - 28 اسفند) در بیانیه ای اعلام کرد که از طریق دفتر خود در مالزی با مقامات مسئول در کوالالامپور در ارتباط است و در جریان تجسس برای یافتن هواپیمای مفقود شده به دولت مالزی کمک خواهد کرد. با این حال، اف.بی.آی اعلام کرده که از چگونگی این کمک و جزئیات آن گزارشی منتشر نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه، خبر کمک اف.بی.آی به مالزی را تأیید کرد و «اریک هولدر» وزیر دادگستری آمریکا هم گفته دولت آمریکا هر کمکی که بتواند به مالزی ارائه می‌کند اما او فعلا درباره تئوری‌های مربوط به سرنوشت پرواز ام.اچ 370 چیزی برای گفتن ندارد.

یک مقام پلیس آمریکا به رویترز گفته مقامات مالزیایی، داده‌های به دست آمده از دستگاه‌های شبیه‌سازِ پرواز خلبان و تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده کمک خلبان را در اختیار آنها گذاشته‌اند اما این مقامات تأکید کردند که هیچ تضمینی وجود ندارد که تحلیل‌های اف.بی.آی به سرنخ‌های تازه بیانجامد.

انتهای پیام/ص

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها