امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70374
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
«ماهر مرهج»، دبیرکل حزب معارض «جوانان ملی» سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریحات اخیر «اخضر ...

«ماهر مرهج»، دبیرکل حزب معارض «جوانان ملی» سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریحات اخیر «اخضر ابراهیمی»، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه را امری غیر منتظره ندانست، چون مشاهده شده وی در این اواخر بی‌طرفی خود را در قبال بحران سوریه از دست داده و تعاملی منطقی با خواسته‌ها و مطالبات نظام سوریه انجام نمی‌دهد، در حالی‌که دمشق همواره خواهان پیاده کردن بندهای توافقنامه ژنو 1 بوده است.

مرهج درباره اوضاع جاری در سوریه تاکید کرد که اوضاع در سوریه به ویژه در راستای تحولات میدانی اخیر که با موفقیت‌های دیپلماتیک سوریه در ژنو 2 همراه بوده، امروز بسیار بهتر از گذشته است و دمشق اکنون بیش از هر زمان دیگری در نشستن پای میز مذاکره و پایان دادن به درد و رنج مردم سوریه جدی است، اما تعامل ابراهیمی با بحران سوریه و هم پیمانی وی با معارضان سوری که در ائتلاف معارضان نمود پیدا می‌کند، موجب شده تا اهداف مورد نظر سوریه از گفت‌وگوها محقق نشود.

این رهبر معارض سوری افزود: آنها طرح‌ها و برنامه‌هایی دارند که در غلبه بر سوریه نمود پیدا می‌کند، در حالی‌که ما خواهان ایجاد تغییر و تحولات در نظام و نه اشخاص هستیم، در واقع ما خواهان انتقام گیری از کسی نیستیم و این مهمترین وجه مشخصه معارضان داخلی و خارجی است.

مرهج با بیان اینکه ما بر این باوریم که تنها راه حل بحران سوریه، راه حل سیاسی و سوری است، اما پیش بینی می‌کنیم که ژنو 3 هم در راه باشد، به ویژه با توجه به شکست‌هایی که گروه‌های مسلح مورد حمایت معارضان دستاوردهای خود را در حلب و حمص و ریف دمشق و درعا از دست داده‌اند، به گونه‌ای که اکنون می‌توانیم بگوییم آنها در جنوب سوریه هیچ حضور ندارند و هرآنچه در این خصوص گفته می‌شود، تبلیغات رسانه‌ای است.

وی خاطر نشان کرد: ما به عنوان یک حزب از ابتدا تاکید کردیم که خواهان گفت‌وگو و مذاکره با نظام هستیم، بدون اینکه هیچ طرفی طرف دیگر را به حاشیه براند، اما عربستان از همان ابتدا خواهان ایفای نقش منفی در سوریه بود و تنها راه پایان دادن به این نقش آن است که این درگیری‌ها را به سرزمین خودش منتقل کنیم.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها