امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70387
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ارلان ادریس اف» وزیر امور خارجه قزاقستان با اشاره به وضعیت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ارلان ادریس اف» وزیر امور خارجه قزاقستان با اشاره به وضعیت اوکراین اظهار داشت که با تلاش نهادهای دولتی برای تامین ثبات در این کشور و همچنین توسعه اقتصادی قزاقستان، وضعیت مشابه اوکراین در این کشور بوجود نخواهد آمد.

ادریس‌اف، در حالی که در محفل سیاسی-علمی در شهر «پکن» چین صحبت می‌کرد در پاسخ به سوال یک شرکت‌کننده این نشست گفت که قزاقستان نگران پیش آمدن وضعیت مشابه اوکراین نیست به این دلیل که وضعیت سیاسی در این کشور پایدار است و تمامی فرایندهای سیاسی و اجتماعی تحت نظارت نهادهای دولتی هستند.

این در حالی است که پایگاه «زاکون.کز» نیز با انتشار گزارشی از حضور و سخنرانی وزیر امور خارجه قزاقستان در چین تاکید کرده که همه‌پرسی در «کریمه» برای پیوستن به روسیه با توجه به نتایج آزادی بیان و بر اساس خواسته‌های ساکنان این منطقه و مبنی بر اراده مردم جمهوری کریمه به انجام رسیده‌ است.

به گفته این منبع، وزیر خارجه قزاقستان اضافه کرده که با این حال، اوکراین در مورد انتخاب گزینه‌های خروج از بحران، بایستی از طریق مذاکرات سیاسی اقدام کند.

وی همچنین افزوده که قزاقستان طرفدار به اجرا درآمدن موازین بین‌المللی در جهت حل مسائل مربوط پایان بحران در اوکراین است.

قابل یادآوری است که قزاقستان در جامعه کشورهای همسود تنها کشوری است که بطور رسمی از برگزاری همه پرسی در کریمه و نتایج آن حمایت کرده است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها