امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70397
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب در میهمانی کنگره یهودیان آمریکا در نیویورک‌ تصریح کرد که می‌بایست به مذاکرات هسته‌ای با ایران فرصت داد و به کنگره علیه تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران هشدار داد.

وی همچنین بر نقش تحریم‌ها بر مذاکرات کنونی تأکید کرد و گفت که تأثیر این تحریم‌ها بوده است که ایران به میز مذاکرات آورده است.

وزیر خارجه سابق آمریکا بر اهمیت دنبال کردن مذاکرات کنونی چند جانبه میان ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) با هدف رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.

کلینتون ادامه داد: هم‌اکنون شانس رسیدن به مذاکرات جامع خوب نیست. رئیس‌جمهور اوباما این مطلب را گفته است. من شخصاً تردید دارم که ایران ادامه دهد و به تعهد خود عمل کند. من سالها شاهد رفتار آنها بودم اما این یک تحولی است که ارزش ازمودنش وجود دارد.

کلینتون که احتمالاً نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 خواهد بود، سخنرانی خود را بر موضوع هسته‌ای ایران و فرایند سازش اسرائیل و فلسطینیان متمرکز کرد و در هر دو جبهه گفت: وضع موجود غیرقابل تحمل است.

وی در سخنرانی نیم ساعتی خود به تجربه‌اش بعنوان وزیر خارجه آمریکا در حمایت بین المللی از تحریم‌های ایران و گردهم‌آوری رهبران اسرائیل و فلسطین اشاره کرد و گفت: برای من روشن است که بنیامین نتانیاهو برای آزمودن این مسئله که آیا ایجاد شرایط صلح فراهم است، تعهد زیادی قائل است.

کلینتون گفت: نتانیاهو اقدامات بی‌سابقه‌ای را در چهار سالی که من وزیر خارجه بودم صورت داده است که مرا قانع کرد او تمایل به انجام گفت‌وگوهای واقعی دارد.

وزیر خارجه سابق آمریکا، «جان کری» وزیر خارجه کنونی آمریکا را بعنوان حامی پروپاقرص فرایند صلح خاورمیانه تحسین کرد.

کلینتون همچنین بر حمایت خود از موضع دولت اوباما مبنی بر آنکه کنگره می‌بایست از تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران در حالیکه مذاکرات با 1+5 در جریان است، خودداری کنند، تأکید کرد و گفت: اگر جهان منصفانه یا غیرمنصفانه قضاوت کند که مذاکرات به واسطه اقدامات کنگره با شکست روبرو شده است، حتی برخی از نزدیک‌ترین شرکای ما با شبهه و تردید روبرو خواهند شد.

وی ادامه داد در صورتیکه دیپلماسی در نهایت با شکست روبرو شود، آن هنگام ما می‌توانیم همیشه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران وضع کنیم و این کار را انجام خواهیم داد و حمایت بین‌المللی لازم برای تضمین اجرای این تحریم‌ها را هم خواهیم داشت و تمامی گزینه‌های دیگر را کشف می‌کنیم و این مسئله واضح است که دیگر گزینه‌ها رو میز باقی می ماند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها