امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70415
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل رئیس مرکز تخصصی نماز در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ...

حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل رئیس مرکز تخصصی نماز در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه دعای تحویل سال به نوعی دعای تغییر حالت و تغییر زندگی است، ابراز داشت: دعای تحویل سال به ما می‌گوید همه امور به دست خداوند است، «حوّل حالنا الى احسن الحال»، بنابراین خواسته ما از درگاه الهی این باشد که حالات، افق دید و نوع نگاه ما به زندگی را عوض کند.

وی در پاسخ به این سؤال که تغییر به سوی بهترین حالات چگونه محقق می‌شود، افزود: تغییر خانه، موقعیت شغلی و ارتقای زندگی از نوع نگاه مادی متعلق به وجود «من» است، بنابراین ممکن است گام‌هایی که در این رابطه برداشته شود، همراه با موفقیت باشد، اما در سیر و سلوک معنوی، انسان تغییر حالت‌های زندگیش را از امام و حجت زمانش طلب می‌کند.

حجت‌الاسلام کفیل با اشاره به تحویل سال در شب جمعه، بیان داشت: در شب جمعه لحظه‌ای که منتظران در انتظار ظهور امام عصر(عج) -همانند جمعه‌های گذشته- به سر می‌برند، این احسن الحال همان پیوند با ولی خداست، یعنی در سایه ارتباط با امام عصر(عج) است که مفهوم بهترین حالت زندگی رقم می‌خورد.

وی با تأکید بر اینکه هر چقدر پیوند با صاحب زمان و مکان بیشتر باشد، تحول در زندگی محسوس‌تر خواهد بود، ادامه داد: وقتی انسان منتظر، دغدغه زندگی‌اش را دغدغه حضرت حجت(عج) قرار دهد، نوع افق نگاهش نیز متفاوت خواهد بود، با این وجود همان گونه که خانه خود را برای ورود به بهار آماده می‌کند- بهار به شکل طبیعی می‌آید- برای رسیدن بهترین بهار عالم هم آمادگی لازم را کسب می‌کند.

این پژوهشگر مهدوی اظهار داشت: «السلام علی ربیع الأنام و نضرة الأیام» سلام بر بهار و شکوفایی مردمان و شادابی و نشاط روزگاران، وجود مقدس امام عصر(عج) بهار دل‌ها و شادابی روزگار است، اصلاً نشاط عالم زندگی با امام است، به عبارتی دیگر برای پیوند با عصاره عالم هستی به خانه‌تکانی دل نیازمندیم.

وی با اشاره به اینکه شادابی عمومی با رفع گرفتاری از کل عالم هستی تحقق می‌یابد، افزود: از آنجایی که مهم‌ترین دغدغه امام زمان(عج) ظهورشان هست، هنگامی که در تحویل سال خوانده می‌شود «حول حالنا الی احسن الحال» دغدغه ما نیز ظهور حضرت(عج) باشد، پس در این لحظات معنوی که خانواده‌ها کنار هم هستند، لحظه‌ای از تحویل سال را به دعا برای ظهور قرار دهیم.

حجت‌الاسلام کفیل با تأکید بر اینکه مهم‌ترین دعا در لحظه تحویل سال دعا برای ظهور باشد، خاطرنشان کرد: در این لحظات هر کسی فراخور نیاز و دغدغه خویش درباره شفای مریضان، رفع گرفتاری‌ها، برآورده شدن حاجات و .... دست نیاز به سوی درگاه باری تعالی بلند می‌کند، اما یک دعایی جامع همه دعاهاست.

وی ادامه داد: این دعاها مطلوب است، اما همه این دعاها با یک دعا تجلی پیدا می‌کند و آن دعا برای ظهور حضرت(عج) است، بنابراین زیباترین، بهترین و عالی‌ترین دعا در تحویل سال، دعا برای فرج امام زمان(عج) است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها