امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70419
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «سید محمدجواد موسوی درچه‌ای» قاری بین‌المللی قرآن از ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «سید محمدجواد موسوی درچه‌ای» قاری بین‌المللی قرآن از دوران کودکی با توجه به علاقه و استعدادی که در قرائت قرآن داشت به واسطه تشویق‌های خانواده پا به عرصه فعالیت‌های قرآنی می‌گذارد و با حضور مستمر در جلسات متعدد قرآنی به یادگیری فنون تلاوت قرآن و تقویت توانمندی‌های خود می‌پردازد. پس از اخذ دیپلم وارد حوزه علمیه می‌‌شود تا به تحصیل علوم و معارف دینی که آرزویش بود جامه عمل بپوشاند.

وی پس از اینکه در سال 1382 ملبس به لباس روحانیت می‌شود به عنوان یک قاری روحانی، وظیفه قرآنی خود را مضاعف می‌بیند و به توصیه استادش، مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی سعی می‌کند بیش از گذشته در زمینه‌های قرآنی فعالیت داشته باشد.

موسوی درچه‌ای در سال 1386 به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران به مسابقات بین‌المللی قرآن هند اعزام می‌شود و مقام  اول رشته قرائت را کسب می‌کند. وی از سال 1373 جلسات هفتگی قرائت قرآن صبح‌های جمعه شهرری را تحت عنوان «مکتب القرآن و العترة» را که تاکنون قاریان ممتاز زیادی در این جلسه پرورش یافته‌اند اداره می‌کند.
 
 
این قاری بین‌المللی قرآن برای ترویج فرهنگ قرآنی به کشورهای مختلفی چون عراق، لبنان، سوریه، آذربایجان، عربستان، هندوستان، نیجریه، برزیل، ترکیه، پاکستان، افغانستان، اندونزی و کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، اسپانیا، سوئد، آلمان، بلژیک و فرانسه سفر کرده است و توانسته با تلاوت تأثیرگذار خود افراد بسیاری را جذب قرآن و فعالیت در این عرصه کند.

وی که در اسفندماه سال جاری به چند کشور اروپایی از جمله سوئد، بلژیک و آلمان سفر کرده و در محافل و مجالس آنجا تلاوت داشته، معتقد است که در اروپا ظرفیت و بستر خوبی برای فعالیت‌های قرآنی وجود دارد.
 

تلاوت قرآن با صدای حجت‌الاسلام «موسوی درچه‌ای» در سوئد


حجت‌الاسلام «سید محمدجواد موسوی درچه‌ای» قاری بین‌المللی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سفر قرآنی اخیر خود اظهار داشت: در سفر قرآنی اخیری که به اروپا داشتم چند روزی به دعوت مرکز اسلامی امام علی(ع) در شهر استکهلم کشور سوئد رفتم و در محافل قرآنی که به همت این دارالقرآن برپا شده بود، شرکت کرده و به تلاوت قرآن پرداختم.

وی مسلمانان کشور سوئد را مردمی قرآن‌دوست ارزیابی کرد و گفت: سوئد در شمال اروپا قرار دارد که با توجه به پیشینه‌ای که از این منطقه داشتم گمان نمی‌کردم مردم آنجا تا این اندازه به امور قرآنی رغبت نشان دهند اما با حضور در شهر استکهلم و مشاهده اشتیاق مسلمانان این کشور به قرائت قرآن و به ویژه درک و فهم آیات الهی متوجه شدم که حقیقتا اسلام و قرآن در غرب و به ویژه در اروپا رو به گسترش است.

حجت‌الاسلام موسوی‌ درچه‌ای با اشاره به برنامه‌های متعددی که در کشور سوئد داشته است، خاطر نشان کرد: در نخستین محفل که پنج‍شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام علی(ع) شهر استکهلم برگزار شد، خیل عظیمی از مردم قرآن‌دوست سوئد و مسلمان مقیم این کشور دورهم گرد آمده‌ بودند که پس از قرائت دعای کمیل، بنا به درخواست فارسی زبانان حاضر در جلسه، ابتدا به مدت بیست دقیقه به ترجمه و تفسیر آیاتی از قرآن پرداختم و سپس همان آیات را برای حاضران تلاوت کردم که این روش برای آنها بسیار جالب و تأثیرگذار بود.
وی با بیان اینکه جلسات قرآنی کشور سوئد جلساتی باشکوه و دور از انتظار بود، افزود: قرآنیان سوئد تشنه تلاوت همراه با ترجمه و توضیح هستند، آنها علاقه خاصی به درک مفاهیم قرآنی دارند و شنیدن مفاهیم قرآن از زبان خود قاری قرآن تأثیرش چندین برابر است که به اعتقاد من به این مسئله کمتر پرداخته شده و می‌‎بایست قاریان و مسئولان ما نسبت به این امر توجه و اهتمام بیشتری نشان دهند.

این قاری بین‌المللی قرآن با اشاره به تلاوت‌های دیگری که در کشور سوئد انجام داده است، تصریح کرد: در روز جمعه ضمن شرکت در مراسم وحدت بخش نماز جمعه آیات پایانی سوره مبارکه «بقره» را تلاوت کردم و در شب همان روز نیز در محفل باشکوه قرآنی که با حضور قاریان سوئدی و مردم مشتاق برگزار شد آیاتی از سوره‌‌های مبارکه «اسراء» و «کوثر» را تلاوت کردم و به دلیل شور و حالی که مستمعان در حین تلاوت ابراز می‌کردند تلاوت قرآن کمی هم به طول انجامید اما افراد آنقدر با اشتیاق به تلاوت قرآن گوش می‌دادند که حس می‌کردم در یکی از محافل قرآنی کشورمان در حال تلاوت هستم.

انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها