امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70446
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۷
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین أمیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین أمیر عبداللهیان دیدار و گفتگو نمود. طرفین در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط، همسایگى و اخوت سلامى ، بر اهمیت روابط دو کشور و ارتقاى منافع امت اسلامى و تقویت صلح و ثبات منطقه تأکید کردند.

سفیر عربستان با اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با جمهوری اسلامى ایران إظهار داشت: با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى گردد. حکمت و درایت رهبران دو کشور در این مسیر مى باشد و در شرایط حساس منطقه و جهان اسلام، هماهنگی و همکاری‌های مشترک یک ضرورت است.

وى با تشکر از حمایت های وزارت امور خارجه از وی در شروع مأموریتش، ابراز امیدوارى کرد که در طى مسئولیت خود در  تهران بتواند زمینه ساز توسعه و تقویت روابط در همه زمینه ها باشد.

معاون عربی و آفریقاى وزارت امور خارجه با تبیین اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامى ایران در قبال جهان اسلام و عرب گفت: الویت جمهوری اسلامى ایران روابط با همسایگان و دولت هاى عربی و اسلامى مى باشد و در این خصوص براى عربستان اهتمام ویژه اى قائلیم. جمهوری اسلامى ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه أبعاد مى باشد چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع أمت اسلامى و خنثى سازى توطئه ها را دارد. در این خصوص مناسب است تبادل هیئت ها در همه سطوح انجام شود.

امیر عبداللهیان با تشکر از همکارى سفارت عربستان در تهران در تسهیل امور زوار حج عمره و تمتع و تأکید بر ضرورت تداوم این همکارى اظهار داشت: وزارت أمور خارجه از تلاش هاى سفیر و همکارانشان در سفارت در کمک به توسعه روابط حمایت به عمل خواهد آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها