امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70475
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه سال جدید در جمع نمازگزاران با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه سال جدید در جمع نمازگزاران با بیان اینکه نامگذاری سال جدید چهار فراز به هم پیوسته دارد، گفت: اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی چهار رکن اصلی هستند که دو رکن دوم باید با اتحاد و تلاش و پشتکار و جدیت در رسیدن به دو فراز اصلی باهم باشند.

وی با بیان اینکه موضوع اقتصاد و اقتصاد مقاومتی بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه و تاکید قرار گرفته و برای همه گوشزد شده است، ادامه داد: باید دولتمردان در راس کار و همراهی ملت در پیاده کردن این فرمان رهبری و اقتصاد مقاومتی یکدل و یکسو باشند.

خطیب جمعه یزد عنوان کرد: همه ما در این راه مسئولیت داریم و نمی‌توان گفت که فقط دولتمردان باید نظریه بدهند و کار کنند بلکه مدارس، دانشگاه‌ها، بازاریان و اصناف و حتی زنان و دختران هم در این راه نقش دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تحقق اقتصاد مقاومتی را مشروط بر برنامه مفید و موثر خواند و تاکید کرد: تنها برنامه‌ریزی نمی‌تواند آن را پیاده کند اما نبود برنامه همه را گیج می‌کند و هرکسی نظری می‌دهد از این رو باید برنامه‌ریزی درست و اجرای خوب هم به دنبال آن باشد.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) گفت: ایستادگی زندگی به برنامه خوب و دوام زندگی به اجرای خوب همان برنامه است.

امام جمعه شهر یزد تصریح کرد: اداره جامعه و رسیدن به اقتصاد مقاومتی و توجه به مباحث فرهنگی و یا هر چیز دیگر نیاز به برنامه خوب و اجرای خوب دارد.

وی همچنین به موضوع فرهنگ در نامگذاری سال جدید پرداخت و اظهار کرد: مسئله فرهنگی که در نامگذاری سال جدید آمده است نشان از توجه به این مقوله دارد که باید با جدیت در دستور کار قرار بگیرد.

خطیب جمعه یزد مبارزه با دشمن به ویژه در ارتباط با جوانان و نوجوانان، برخورد با شبکه‌ها و برنامه‌های ماهواره‌ای، توجه جدی به مدارس و مراکز عالی علمی و دانشگاه‌ها را از جمله مواردی دانست که باید در زمینه فرهنگ بیش از گذشته فعال باشند.

وی ادامه داد: مراکز و مجامع و نهادهای متولی فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید با برنامه‌ریزی دقیق پا به این عرصه بگذارند و در احیای فرهنگ و تقویت آن بخش‌هایی که ضعیف شده و یا در حال ضعف است، بکوشند.

ناصری تقویت و احیای مساجد برای جلب جوانان، توجه به نیازهای جوانان و برآورده کردن آن و نیز راهکارهای درست برای رفع حاجات جوانان و نوجوانان را لازمه تقویت فرهنگ دانست و گفت: مسئله فرهنگی هم عزم ملی و حرکت جهادی می‌خواهد و باید مانند اوایل انقلاب و جنگ هشت ساله جدی و جهادی جلو رفت.

وی تقارن ایام نوروز با ایام فاطمیه را یادآور شد و بر الگوگیری از بانوی بزرگ اسلام تاکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با تسلیت ایام فاطمیه (س) گفت: شیعه باید علاقه و دوستی خود را به خاندان پیامبر (ص) نشان دهد و باید حرمت ایام فاطمیه در نوروز حفظ شود.
انتهای پیام/2464/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها