امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7048
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، سید باقر مسلمی در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز شهیدان شالباف در استان قزوین اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، سید باقر مسلمی در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز شهیدان شالباف در استان قزوین اظهار داشت: فراهم کردن زمینه‌های لازم برای فراگیری علم و دانش از سوی افرادی همچون خیرین، نشان‌دهنده عمق معرفت و شناخت آنان نسبت به این آیات و روایات است.

وی افزود: این افراد می‌دانند که سرمایه‌های خود را در چه زمینه‌ای صرف کنند تا سود بلند مدت و اخروی برای آنان به دنبال داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه کار خیر نزد ایرانیان از پیشینه‌ای طولانی برخوردار است، ادامه داد: صدها کار خیر در کشور وجود دارد که مردم ایران با توجه به دیدگاه خود یک یا چند مورد را از بین آن‌ها انتخاب می‌کنند.

این مسئول از مدرسه‌سازی به عنوان یکی از این کارها یاد کرد که در سال‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده و پیشتاز بسیاری از کارهای خیر بوده است.

مسلمی با بیان اینکه تنها افراد متمکن جامعه به امر خیر مدرسه‌سازی نمی‌پردازند، ادامه داد: همه افراد جامعه به این موضوع واقف شده‌اند که لازمه رسیدن به توسعه پایدار که خود ضامن سعادت، اقتدار و استقلال یک ملت محسوب می‌شود، گام برداشتن در راستای ترویج دانش است.

وی عنوان کرد: خداوند در بیش از 550 آیه از قرآن کریم مسلمانان را به فراگیری علم و گسترش دانش سفارش می‌کند و پیامبر اکرم (ص) بیش از 120 حدیث با محتوای تأکید بر فراگیری دانش به یادگار گذاشته‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: خداوند برای مسلمانان تکالیفی مقرر کرده که عمل به آن‌ها برای همه مسلمانان واجب است و ترک آن‌ها موجب خروج از اسلام می‌شود.

مسلمی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام از نماز به عنوان ستون دین تعبیر شده است، افزود: از آنجا که ستون هر بنایی موجب دوام و پایداری آن است و فرو ریختن این ستون به طور قطع از بین رفتن تمام بنا را به دنبال دارد، با ترک نماز و یا سبک شمردن آن، بنای دین نیز از بین می‌رود.

وی با اشاره به تأکید دین مبین اسلام بر امر جهاد، گفت: اگر در بین مسلمانان امر جهاد واجب شمرده نمی‌شد، به طور قطع یک‌هزار و 400 سال پیش هجمه ویرانگر دشمنان دین و شریعت دین را از بین می‌برد.

معاون پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: با وجود اهمیت فراوان این واجبات، پیامبر اکرم (ص) فراگیری دانش را در نزد خداوند از نماز، روزه، حج جهاد برتر می‌دانند.

مسلمی وجود بسترهای لازم برای علم‌آموزی در جامعه را موجب پیشرفت دانش دانست و گفت: در چنین صورتی مردم سلامت خود را حفظ می‌کنند و نیاز چندانی به سرمایه‌گذاری در بخش سلامت نیست.

انتهای پیام/77010/م30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار