امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70484
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی سال‌های گذشته زنگ‌های متعددی در مدارس نواخته می‌شد؛ مهدی نوید ادهم دبیرکل ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی سال‌های گذشته زنگ‌های متعددی در مدارس نواخته می‌شد؛ مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در مصاحبه ای اعلام کرد «بیش از 50 زنگ نمادین در طول سال نواخته می‌شد؛ یعنی به طور متوسط هر یک روز در میان، یک زنگ در مدارس نواخته می‌شد».

این مسائل باعث شد تا شورای عالی آموزش و پرورش 27 دی ماه سال 90، مصوبه «ساماندهی نواختن زنگ‌ سراسری مدارس در مناسبت‌های ملی ـ اسلامی» را تصویب کند.

بر اساس این مصوبه که در هشتصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد و به امضای رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش و دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است، نواختن زنگ مناسبت‌های ملی ـ اسلامی در مدارس کشور ساماندهی شد.

در این مصوبه ضمن تأکید بر ضرورت تحقق اهداف تعلیم و تربیت، صیانت از برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس و پاسداشت مناسبت‌ها و رویدادهای ملی ـ اسلامی، نواختن زنگ سراسری مناسبت‌های ملی ـ اسلامی در مدارس کشور ساماندهی شده است.

 

طبق این مصوبه مقرر شده است در طول سال تحصیلی فقط 3 زنگ خاص به صورت همزمان در مدارس کشور در 3 مناسبت آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت دفاع مقدس (اول مهر)، روز دانش‌آموز و استکبار ستیزی (13 آبان) و زنگ انقلاب اسلامی (12 بهمن) نواخته شود.

در این مصوبه تأکید شده است گرامیداشت سایر مناسبت‌ها و موضوعات دیگر در قالب برنامه صبحگاه و غنی‌سازی برنامه‌های مربوط به فعالیت‌های فوق برنامه و استفاده بهینه از فرصت‌ها و ظرفیت‌های درون و برون کلاس انجام خواهد شد.

به گزارش فارس، به رغم ابلاغ این بخشنامه، اما همچنان شاهد نواخته شدن زنگ‌های متعدد در مدارس کشور هستیم.

در 15 فروردین 92 هم سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خبری مبنی بر نواخته شدن زنگ نمادین سلامت در مدارس کشور منتشر کرد.

بر این اساس اولین خبر مراسم نواخته شدن زنگ‌های نمادین با برنامه زنگ سلامت در سال 92 کلید خورد.

اما ماجرای زنگ نمادین مدارس همچنان در سال 92 ادامه داشت؛ به عنوان خبر زنگ نمادین نیکوکاری که در اواخر اسفند نواخته شد را در دو خبرگزاری مشاهده می کنید:

به گزارش فارس، به نظر می آید که آموزش و پرورش در اجرای مصوبات باید برخورد جدی تری داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها