امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7051
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در 30 شهر و 31 حوزه امتحانی برگزار می‌شود که در سال 92،پنج حوزه امتحانی جدید به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در 30 شهر و 31 حوزه امتحانی برگزار می‌شود که در سال 92،پنج حوزه امتحانی جدید به آن اضافه شده است.این حوزه‌ها شامل شهرهای یاسوج، شهرکرد، سمنان، بوشهر و اراک است.

رشته‌های کارشناسی ارشد پزشکی

آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در 62 رشته برگزار می‌شود و، گفت: این رشته‌ها شامل پرستاری نظامی، تاریخ علوم پزشکی، مشاوره در مامایی، تکنولوژی گردش خون، بررسی سالمندی، مهندسی بیمارستان، سلامت سالمندی و مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست است.

انتخاب محل تحصیل

ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد 92 برای انتخاب محل تحصیل از چهارم خرداد از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir منتشر می‌شود، بنابراین داوطلبان تا 10 خرداد تا قبل از برگزاری آزمون و دریافت کارت نسبت به انتخاب محل تحصیل اقدام کنند.

داوطلبان باید نسبت به انتخاب محل تحصیل مقطع کارشناسی ارشد خود بر اساس جدول ظرفیت پذیرش اقدام کنند و حداکثر تعداد دانشگاه‌های انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه پذیرنده و ظرفیت مورد پذیرش آنها در رشته امتحانی مربوطه است.

مهلت ارسال مدارک

همچنین داوطلبانی که موفق به ارسال کامل مدارک خود نشده‌اند، می‌توانند مدارک خود را از 10 تا 12 خرداد به صورت اینترنی ارسال کنند، داوطلبان باید توجه داشته باشند که پس از این تاریخ به هیچ موردی ترتیب اثر داده نمی‌شود و طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنما با این افراد رفتار می‌شود.

زمان توزیع کارت

توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از روز شنبه چهارم خرداد آغاز و تا روز چهارشنبه هشتم خرداد ادامه دارد.

کلید اولیه سوالات در 19 خرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان از 19 تا 25 خرداد ماه برای ارسال درخواست بررسی سوالات مهلت دارند.همچنین مهلت ارسال اسامی واجدین شرایط استفاده از آیین‌نامه استعداد درخشان توسط دانشگاه محل تحصیل 15 تا 23 مرداد در نظرگرفته شده است.

انتشار کلید اولیه سؤالات

کلید نهایی سوالات آزمون کارشناسی ارشد پنجم تیر ماه منتشر می‌شود و اعلام نتایج نهایی آزمون در ششم شهریور است و ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در روزهای 13 و 14 شهریور ماه انجام می‌شود، همچنین اسامی افراد جایگزین در صورت تصویب 8 مهر ماه اعلام می‌شود.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی با رقابت 71 هزار داوطلب در روزهای نهم و دهم خرداد 92 و در 30 شهر و 31 حوزه امتحانی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها