امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70551
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان در اختلاف قطر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان در اختلاف قطر و عربستان در نتیجه جنگ سوریه، اذعان داعش به هلاکت 3 فرمانده خود در یک روز و انتقال شیوه حفر و بمبگذاری‌ تونل‌ها از حلب به ریف دمشق دانست.

تحولات میدانی

 نپیوستن حلب به شورش علیه نظام تا یورش گروه‌های تروریستی به آن

معارضان درباره حلب می‌گویند، این شهر «انقلاب نکرد، بلکه انقلاب به آن تحمیل شد». شهری که 2 سال است، در تصرف گروه‌های مسلح بیگانه است و انتظار می‌رود، با پیروزی‌های اخیر ارتش در جنوب سوریه، به زودی شاهد تحولات میدانی مهمی باشد.

معارضان داخل درپی انتقام‌جویی شخصی نیستند/خواهان گفت‌وگو و اصلاحات هستیم

دبیرکل حزب معارض «جوانان ملی» سوریه با اشاره به اینکه معارضان داخلی در سوریه درپی انتقام‌جویی شخصی از فردی خاص در نظام نیستند،‌ تاکید کرد، ما همواره خواهان نشست پای میز مذاکره و اصلاحات در کشور بوده‌ایم.

اختلاف قطر و عربستان از نتایج جنگ در سوریه و تعارض منافع آنها در آن است

تحلیلگر امور سیاسی سوری منازعات اخیر دو کشور قطر و عربستان سعودی را یکی از نتایج جنگ این کشور در سوریه و اختلاف منافع و اهداف آنها در این کشور دانست.

گروه‌های مسلح «کاخ دادگستری» حلب را اشغال کردند + عکس

گروه‌های تروریستی تکفیری پس از چند روز حملات مستمر و گسترده، سرانجام شب گذشته «کاخ دادگستری» حلب را اشغال کردند.

اذعان داعش به هلاکت 3 سرکرده این گروه طی یک روز در حلب

گروه تروریستی داعش اذعان کرد که روز چهارشنبه 3 سرکرده برجسته و بارز خود را در شمال شرقی شهر حلب، واقع در شمال سوریه از دست داده است.

انتقال شیوه حفر و بمبگذاری‌ تونل‌ها از حلب به ریف دمشق

گروه‌های مسلح وابسته به القاعده از شیوه حفر تونل‌ها برای بمبگذاری در یکی از نقاط نظامی ارتش سوریه در منطقه جوبر، در ریف دمشق استفاده کردند، شیوه‌ای که تاکنون در حلب کاربرد داشته و هم‌اکنون به ریف دمشق منتقل شده است.

تحولات سیاسی

نیمی از تسلیحات شیمیایی سوریه به خارج منتقل شده‌‌اند

گروه ناظر بر خلع سلاح در سوریه، خروج نیمی از تسلیحات شیمیایی این کشور را تائید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها