امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70553
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعات آینده شاهد حملات سنگین و گسترده ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی مسلح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعات آینده شاهد حملات سنگین و گسترده ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی مسلح در منطقه غرب این کشور خواهد بود که هم اکنون 98 درصد آن در تصرف و کنترل ارتش سوریه است که منطقه القصیر، منطقه ریف تلکلخ، منطقه ریف غربی حمص و منطقه استراتژیک القلمون را در بر می‌گیرد.

به این ترتیب ارتش سوریه مناطق مرزی این کشور با لبنان را در کنترل داشته و امنیت آنها را تامین کرده است.

براساس اطلاعات میدانی به دست آمده ارتش سوریه ظرف ساعات آینده عملیات خود برای آزاد سازی شهرک «عسال الورد» را آغاز خواهد کرد که با آزادی آن ضربه مهلکی به گروه‌های مسلح در منطقه القلمون وارد می‌شود، چراکه این شهرک در نزدیکی مرزهای لبنان و به ویژه بعلبک واقع شده است.

این اطلاعات تاکید می‌کنند که شهرک عسال الورد تا پیش از آزاد سازی شهر «یبرود» مهمترین و اصلی‌ترین راه ارتباطی یبرود و شهرک «رنکوس» به شمار می‌آمد و این 3 منطقه یعنی رنکوس، یبرود و عسال الورد، مثلث نظامی منطقه را تشکیل می‌دادند.

همچنین این اطلاعات بر این امر تاکید دارند که گروه‌های مسلح این منطقه را به عنوان انبار و مخزن تسلیحاتی خود و همچنین منطقه جایگزین در صورت سقوط هر یک از مناطق رنکوس و یبرود به شمار می‌آوردند.

در واقع می‌توان گفت که شهرک عسال الورد منطقه حمایت و پشتیبانی لجستیکی و نقطه ارتباط و تماس بین گروه‌های مسلح و همچنین مخزن و انبار تسلیحات نظامی آنها را تشکیل می‌داده و تروریست‌ها به عنوان منطقه جایگزین در صورت سقوط یبرود نگاه می‌کنند.

افزون بر اینکه اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که ده‌ها سرکرده گروه تروریستی و عنصر مسلح که از یبرود و راس العین و مناطق اطراف با آغاز عملیات ارتش سوریه در این مناطق، فرار کردند، راهی این شهرک شدند که ایستگاه و مرکز فرماندهی و عملیاتی برای آنها شمرده می‌شود.

به همین دلیل باید شهرک عسال الورد را مهمترین پایگاه و نقطه دفاعی شهرک رنکوس به شمار آورد و به همین دلیل نیروهای مسلح و ارتش سوریه درصدد پیشروی همزمان به سمت رنکوس جهت تصرف آن، پیشروی خود به سمت شهرک عسال الورد و روستای «الصرخه» در نزدیکی آن را نیز آغاز کند تا به این ترتیب با تصرف این مناطق امنیت کامل مناطق غربی سوریه تامین شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها