امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70554
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته و در ادامه عملیات خود در استان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته و در ادامه عملیات خود در استان حمص درحالی قلعه تاریخی «الحصن» را به طور کامل از وجود گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح پاکسازی کردند که این عملیات چند ساعت بیشتر طول نکشید و در جریان آن موفق شدند، ده‌ها تروریست را به هلاکت برسانند که در بین آنها «ابو سلیمان المهاجر»، سرکرده این تروریست‌ها نیز مشاهده می‌شد.

همچنین در این عملیات ده‌ها عنصر مسلح نیز زخمی و شمار زیادی نیز به زادگاه خود لبنان فرار کردند، چراکه شهرک الحصن از جمله مناطقی بود که تحت تسلط و کنترل عناصر تکفیری لبنانی وابسته به گروه موسوم به «جند الشام» قرار داشت که اغلب آنها از اهالی منطقه «عکار» و شمال لبنان هستند.

در خصوص عملیات آزاد سازی قلعه الحصن منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که این قلعه تنها ظرف 15 ساعت به تصرف ارتش سوریه درآمد که تاریخ عملیات‌های نظامی رکوردی چشمگیر به شمار می‌آید.

ارتش سوریه برای آزاد سازی این قلعه عملیات خود را از بعد از ظهر روز چهارشنبه گذشته آغاز کرد و در حوالی ساعت 21 چهارشنبه بود که حدود 400 تروریست که عرصه را بر خود تنگ دیده بودند، مقابله با ارتش سوریه را رها کرده و به سمت خاک لبنان پای به فرار گذاشتند.

این درحالی است که دیگر واحدهای ارتش سوریه با نصب کمینی در مسیر فرار آنها و به طور مشخص در شهرک مرزی «عناز» ده‌ها نفر از آنها را کشته و زخمی کردند.

همچنین 3 کمین دیگر در بزرگراه حمص – طرطوس، در مسیر شهرک «المزرعه» و در نزدیکی رود مرزی «الفاصل» توسط نیروهای ارتش سوریه نصب شده بود که طی آن نیز ده‌ها تروریست به هلاکت رسیدند.

آمارهای به دست آمده تاکید می‌کند که در عملیات آزاد سازی قلعه الحصن دست‌کم 100 فرد مسلح کشته شدند و پس از پاکسازی این قلعه تاریخی از عناصر مسلح پرچم سوریه بر بلندای آن به اهتزاز درآمد.

با آزاد سازی الحصن ارتش سوریه عملیات خود را برای آزاد سازی شهرک الحصن ادامه می‌دهد که آخرین دژ و پناهگاه گروه‌های تروریستی در ریف غربی حمص شمرده می‌شود و تسلط بر آن راه گروه‌های مسلح و تروریست‌ها به مرزهای لبنان را می‌بندد.
 

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها