امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7056
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی‌آقا فرهادی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی‌آقا فرهادی اظهار داشت: به دلیل کاهش میزان بارندگی در سال اخیر و بروز خشکسالی در بسیاری از مناطق، احیای چشمه‌ها و تأمین آبشخورها در مناطق زیر نظر این نهاد امری ضروری به نظر می‌رسد.

فرهادی با اشاره به وجود 15 آبشخور در منطقه حفاظت شده باشگل و تأمین آب جانوران این منطقه، افزود: بروز مشکل خشکسالی در مناطقی همچون آوج و الموت که دارای گونه‌های همچون قوچ، میش، کل و بز است، یک مشکل جدی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین در راستای حفاظت و حمایت از این گونه‌های جانوری در آینده‌ای نزدیک نسبت به احیای چشمه‌ها و تهیه آبشخورهای مصنوعی اقدام می‌کند.

این مسئول با اشاره به احتمال نزدیک شدن جانوران به مناطق مسکونی در بخش‌هایی که گونه‌های جانوری با کمبود آب مواجه هستند، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده این جانوران، اداره کل حفاظت محیط زیست استان را در راستای حفظ این گونه‌ها یاری کنند.

انتهای پیام/77002/ب/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها