امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70563
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله، مارتین شولتش، رئیس پارلمان اروپا با اشاره به ادامه بحران اوکراین ‌گفت که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله، مارتین شولتش، رئیس پارلمان اروپا با اشاره به ادامه بحران اوکراین ‌گفت که وقوع جنگ در اروپا را محتمل می‌داند. وی از کشورهای اروپایی خواست تا به مردم خود درباره هزینه‌های احتمالی توضیح دهند.
در پی بحران در اوکراین، پارلمان اروپا خطر وقوع جنگ در اروپا را محتمل دانست. مارتین شولتس رئیس پارلمان اروپا٬ روز پنج‌شنبه در نشست رهبران اتحادیه اروپا که برای تصمیم‌گیری درباره گام‌های آینده اروپا در برابر بحران اوکراین دور هم جمع شده بودند٬ از خطر وقوع جنگ در اروپا سخن گفت.
شولتس با اشاره به فرا رسیدن صدمین سال آغاز جنگ اول جهانی گفت که چه کسی تصور می‌کرد که جنگ در کشوری که با اتحادیه اروپا مرز مشترک دارد٬ "احتمالی واقعی" باشد؟
نشست اتحادیه اروپا با حضور ۲۸ تن از رهبران این اتحادیه برگزار شد. شولتس در نشست خبری پس از گرد‌هم‌آیی رهبران اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت که برخی خطر جنگ را محتمل نمی‌دانند وی با این‌همه گفت که با توجه به وقایع اخیر خطر تقابل نظامی را قابل بحث می‌داند.
با این همه او شرایط اروپا را متمایز از اروپای ۱۹۱۴ خواند که این قاره با "خواب‌روی" به سمت جنگ رفت. وی گفت دلیل این امر این است که اکنون کشورهای اروپا در "گفت‌وگوی مستمر" با یکدیگر به سر می‌برند.
شولتس به خبرنگاران گفت که اتحادیه اروپا باید این پیام را به روسیه بفرستد که این کشور بهای اقدامات خود را خواهد پرداخت و رهبران کشورهای اتحادیه اروپا باید به مردم خود درباره هزینه‌‌های احتمالی درگیری در بحران اوکراین توضیح دهند.
شولتس در حالی این سخنان را گفت که اتحادیه اروپا تحریم‌های بیش‌تری را علیه مسکو در نظر گرفته است. در همین حال باراک اوباما٬ رئیس‌جمهور آمریکا٬ نیز از تحریم‌ها علیه "حلقه یاران پوتین" که گروهی از سیاستمداران و تجار روسیه را دربرمی‌گیرد خبر داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها