امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70565
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آیین افتتاح جشنواره بین المللی جلوه های نوروزی با عنوان «من بهارم ، چمن چمن» که به همت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آیین افتتاح جشنواره بین المللی جلوه های نوروزی با عنوان «من بهارم ، چمن چمن» که به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در باکو و انجمن تصویرگران ایران در حال برگزاری است ، «محسن پاک آیین» سفیر ایران در جمهوری آذربایجان ، نوروز را یکی از اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران و جمهوری آذربایجان توصیف کرد و گفت : مردم ایران و جمهوری آذربایجان نوروز را نه تنها به عنوان نماد یک تمدن بزرگ می شناسند ، بلکه آن را به عنوان یک عید بین المللی می دانند.

وی با اشاره به جهانی شدن فرهنگ نوروز افزود: نوروز و فرهنگ غنی آن دیگر تنها عید ایران،جمهوری آذربایجان و دیگر ملل مشرق زمین نیست ، بلکه همچون پنجره ای است که فرهنگ منطقه را برای جهانیان به نمایش گذاشته و توجه سازمان ملل و یونسکو به نوروز نیز از همین حقیقت الهام می گیرد.

«نرگس (هاسمیک) محمدی» که گردآوری و عرضه آثار تصویر گران ایرانی در این نمایشگاه را بر عهده دارد، ویژگی این آثار هنری را نمایش برگزیده ای از نمادهای نوروز ایرانی مثل رنگ کردن تخم مرغ ها ، نوروز در تخت جمشید ، حاجی فیروز ، چهارشنبه سوری و ... در قالب 35 اثر هنری به دیگر ملل و بازدید کنندگان این نمایشگاه عنوان کرد.

طی مراسم افتتاحیه سفرای کشورهای حوزه نوروز از جمله  تاجیکستان،ترکیه،قرقیزستان وازبکستان نیز سخنرانی کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها