امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7059
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 134
سیدحسین موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: امسال هنوز بودجه‌ای برای تملک خانه‌های قدیمی و مرمت آن‌ها به میراث فرهنگی شهرستان ...

سیدحسین موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: امسال هنوز بودجه‌ای برای تملک خانه‌های قدیمی و مرمت آن‌ها به میراث فرهنگی شهرستان شوشتر اختصاص نیافته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه افزود: برای تملک خانه‌های تاریخی و مرمت آن‌ها در سطح شوشتر فعلا هیچ کاری انجام نشده است.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شوشتر در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه سال گذشته در این راستا کارهای زیادی انجام شده است ولی در سال‌جاری اعتباری در این زمینه نداریم.

وی تصریح کرد: منتظر بودجه هستیم تا در سال جدید نیز اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم و خانه‌های قدیمی را شناسایی کرده تا آسیب‌شناسی کنیم.

موسوی بیان کرد: اگر کسی خانه واجد شرایطی  داشته باشد که می‌شود از آن خانه بهره‌برداری  فرهنگی شود و از آن استفاده کرده می‌تواند به اداره میراث فرهنگی شهرستان شوشتر معرفی کند تا اقدامات لازم برای بهره‌برداری فرهنگی از این اثر تاریخی انجام شود و عموم بتوانند از آن استفاده کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شوشتر عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم توجه بیشتری به حوزه میراث فرهنگی نشان داده و حمایت کنند که بتوانیم این میراث را حفظ کنیم و شاهد نابودی آن‌ها نباشیم.

وی در پایان اظهار کرد: باید از این خانه‌های تاریخی بهره‌برداری فرهنگی داشته باشیم تا تشویقی برای نسل فعلی و نسل آینده باشد که این آثار را حفظ کنند و برای حفاظت از آن تلاش بیشتری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شوشتر با قدمتی 6 هزار ساله از جمله شهرهای نخستین ایران زمین است که در سال 88 به دلیل قدمت و منحصر به فرد بودن 13 اثر سازه‌های آبی آن به ثبت جهانی رسیده است.
انتهای پیام/72006/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها