امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70636
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سانا، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سانا، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت اعلام کرد که روز گذشته افراد مسلحی که غالباً از اعضای گروه‌های تکفیری هستند، از خاک ترکیه و از گذرگاه مرزی میان این کشور با سوریه در منطقه کسب در ریف لاذقیه وارد خاک سوریه شدند تا بتوانند نیروهای سوری را هدف قرار دهند.

بشار الجعفری در این نامه تصریح کرد که ارتش ترکیه پس از مقابله ارتش سوریه با تروریست‌ها در این حمله آنها را پشتیبانی ‌کرده و با حمایت لجستیکی و نظامی خود مخالفان مسلح را پوشش داده است.

این دیپلمات عالی رتبه سوری تصریح کرده که آنکارا زمینه تردد هزاران تروریست تکفیری را از طریق مرزهایش به اقصی نقاط سوریه تسهیل کرده است و آنها را با سلاح و پول حمایت کامل می کند.

بشار الجعفری اقدامات ترکیه را تجاوز به قوانین بین المللی و برخلاف تصمیمات شورای امنیت در زمینه مبارزه با تروریست دانست و از سازمان ملل خواست تا حمله به خاک سوریه از ترکیه را محکوم کند و از دولت آنکارا بخواهد تا از حمایتش از گروه‌های مسلح و ارسال هرگونه کمک برای آنها دست بکشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار