امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70658
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: برخی از اظهارات اوباما درباره مسائل هسته‌ای ایران برای این است که تندروهای آمریکا از جمله سنای این کشور را راضی نگه دارد و توافقات صورت گرفته مهم و اصل است.

وی ادامه داد: اظهارات مقامات کشورهای مذاکره کننده با ایران برای راضی نگه‌داشتن برخی از گروه‌ها در داخل کشورشان است و تاثیری بر مذاکرات ندارد.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: ایران با منطق با دنیا صحبت می‌کند و در این شرایط دنیا نمی‌تواند برخورد غیرمنطقی با مواضع جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

جهانگیری اظهار کرد: تعامل دولت یازدهم با کشورهای جهان بر اساس منطق و استدلال است و اگر کشوری بخواهد برخورد غیرمنطقی داشته باشد، مجامع جهانی متوجه این امر می‌شوند.

وی عنوان کرد: تندروهای سنای آمریکا پس از انجام مذاکرات قصد داشت تحریم ایران را به نحو دیگری ادامه دهد و با توجه به این مسائل بود که ایران اعلام کرد اگر برخی تحریم‌های جدید مطرح شود، مذاکرات هسته‌ای را متوقف می‌کنیم و این موضع‌گیری جمهوری اسلامی مثمرثمر واقع شد.

این مسئول ادامه داد: به برخی از اظهارات مقامات کشورهای مذاکره کننده با ایران نباید حساسیت نشان داد چراکه بیشتر این حرف‌ها دارای کارکرد داخلی است و تاثیری بر روند مذاکرات ندارد.

جهانگیری تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بر آمریکا نفوذ دارد و آن‌ها نمی‌خواهند ایران از مسائل موجود عبور کند و به مسیر توسعه دست یابد.

وی افزود: امیدواریم با پشتیبانی مقام معظم رهبری، تدبیر و درایت دولت و استفاده از توان نیروهای انسانی مشکلات پیشِ‌رو برطرف شوند.

جهانگیری با اشاره به اینکه فعالیت‌های مطلوبی طی چند ماه گذشته انجام شده است، اظهار کرد: این روند در آینده نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایط بسیار سختی دولت را تحویل گرفت، گفت: مشکلاتی در زمینه فروش نفت و سایر حوزه‌ها به ‌ویژه روابط خارجی وجود داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در آن هنگام فردی پول نفت کشور را بالا کشیده بود، افزود: هرچند این فرد در حال حاضر در زندان است اما مال و اموال چندانی ندارد تا بتوان پول نفتی را که در اختیارش بوده بازپس بگیریم.

‌جهانگیری فضای بین‌المللی را به نفع ایران دانست و ادامه داد: در مذاکرات از حقوق مردم ایران دفاع می‌کنیم و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند با جدیت ‌رعایت می‌شود.
انتهای پیام/80019/م40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها