امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70672
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، در سال 93 که از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، در سال 93 که از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده، خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جنوب استان تهران سرزدن به ادارات، نهادها و حوزه‌های مختلف را با قدرت‌تر از پیش در دستور کار خود قرار داده است که پس از گفت‌وگو با روسای ادارات، فعالیت‌ها، رسالت و چشم‌اندازهای آن‌ها را به اطلاع شهروندان  برساند.

اکنون به سراغ یکی از ادارات مدیریت شهری می‌رویم که شاید نامش خیلی برای اذهان عمومی آشنا نباشد اما دایره فعالیت آن‌ها خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه می‌دهد که برای اطلاع از جزییات برنامه‌های این اداره با محسن حیدری، رئیس اداره ساماندهی شهرداری منطقه 20 به گفت‌وگو می‌نشینیم که خواندن این گزارش نه تنها سبب آشنایی بیشتر شهروندان با فعالیت اداره ساماندهی می‌شود بلکه در ایجاد پل ارتباطی مناسب با زیر مجموعه‌های این اداره نیز بی‌تاثیر نیست.

فارس: ابتدا برای آشنایی شهروندان از مهم‌ترین اهداف و وظایف اداره ساماندهی برایمان بگویید.

یکی از مهم‌ترین وظایف اداره ساماندهی، شناسایی صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده و دادن اخطار برای رفع مزاحمت یا انتقال آن‌ها به شهرک‌های صنعتی است.

دومین رسالت اداره ساماندهی اجرای طرح مبارزه با جانوران مضر و سگ‌های ولگرد است که این طرح در طول سال به‌طور مستمر از سوی کارکنان این واحد در حال اجراست.

ساماندهی صنایع، نظارت بر فعالیت بازارهای هفتگی، کیوسک‌های مطبوعاتی، بازدید و نظارت بر فعالیت مراکز خدمات خودرویی مانند کارواش‌ها، نمایشگاه‌های ماشین و... برای رفع مزاحمت نیز در دایره وظایف اداره ساماندهی تعریف شده است.

فارس: با توجه به مهم‌ترین وظیفه‌ای که برای اداره ساماندهی لحاظ شده است، قبل از هر توضیحی اصطلاح مشاغل مزاحم را تعریف کنید.

مشاغل مزاحم به حرفه‌هایی گفته می‌شود که دارای آلودگی صوتی، دیداری و محیطی هستند.

برای مثال تراشکاری‌ها، آهنگری‌ها، صافکاری خودروها به دلیل سرو صدایی که دارند در فهرست مشاغل مزاحم جای می‌گیرند و از سنگبری‌ها و کارخانه‌های کوچک و بزرگ نیز به‌عنوان صنایع آلاینده و مزاحم یاد می‌شود.

فارس: تاکنون برای انتقال صنایع مزاحم به خارج از محدوده شهر چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

مدیران شهرداری منطقه 20 بر این باور هستند که اجرای هر طرحی نیازمند بسترسازی و فرهنگ‌سازی مناسب است به همین منظور قبل از اجرای طرح با دعوت از کلیه صاحبان صنایع آن‌ها را نسبت به ضرورت و نتایج مثبت طرح آگاه کرده‌ایم و در ادامه با رایزنی‌های انجام شده با شرکت صنایع استان تهران و مشارکت بخش‌های خصوصی ساخت شهرک‌های صنعتی را در اطراف منطقه آغاز کرده‌ایم که پس از تکمیل پروژه، شرایط جابه‌جایی کارگاه‌ها به شهرک‌های صنعتی فراهم می‌شود.

فارس: با این اوصاف تا زمان آماده‌سازی شهرک‌ها باید با مزاحمت‌های کارگاه‌های صنعتی کنار بیاییم؟

با توجه به اینکه کارگاه‌ها تنها منابع درآمد صاحبان صنایع هستند ما قصد نداریم تا زمان آماده‌سازی شهرک‌ها آن‌ها را از کار بیکار کنیم بلکه طبق نظر اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضوابط جدیدی را برای فعالیت آن‌ها مصوب شده است که کارفرمایان با رعایت این موارد که شامل کاهش آلودگی و مزاحمت‌های صوتی می‌شود، می‌توانند تا زمان تکمیل شهرک‌های صنعتی به کار و فعالیت خود در کارگاه‌ها ادامه دهند البته برای تسریع این پروسه، صاحبان صنایع در فواصل زمانی تعریف شده باید اسناد و مدارک لازم برای پیشرفت فیزیکی ساخت کارگاه در شهرک صنعتی را به اداره ساماندهی ارائه دهند تا بعد از اتمام کارگاه به خارج شهر منتقل شوند.

فارس: در طرح جهادی استقبال از بهار چه وظایف ویژه‌ای برای اداره ساماندهی تعریف شده است؟

با توجه به اینکه همه حوزه‌های شهرداری مشغول فعالیت در راستای استقبال از فصل بهار و ارائه خدمات ویژه به شهروندان هستند، اداره ساماندهی نیز با کنترل روزانه مراکز خدمات خودرویی مانند نمایشگاه‌ها و... سعی دارند با دادن اخطار و راهکار، مزاحمت آلایندگی صوتی و دیداری و سد معبر این مراکز را تا حد امکان و در راستای تامین رفاه شهروندان و ساکنان محله، کاهش دهند. به همین منظور نیز بروشورهایی در زمینه اهمیت و نقش اجتماعی، فیزیکی و روانی مشاغل مزاحم، طراحی و چاپ شده است که در این ایام در میان شهروندان به‌ویژه مراکز خدمات خودرویی و مشاغل مزاحم توزیع می‌شود.

شست‌وشو و رنگ‌آمیزی کیوسک‌های روزنامه فروشی، طعمه‌گذاری برای از بین بردن جانوران مضر شهری و... را می‌توان از مهم‌ترین اقدامات اداره ساماندهی در طرح استقبال از بهار برشمرد.
انتهای پیام/2462/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها