امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70679
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، طی 6 روز زمان اجرای طرح نوروزی که از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، 554 هزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، طی 6 روز زمان اجرای طرح نوروزی که از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، 554 هزار و 498 نفر مسافر از طریق 9 بندر مسافری مجاز در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس جابه‌جا شدند.

مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابه‌جایی مسافر مربوط به روز اول فروردین‌ماه است که طی یک روز 156 هزار و 390 نفر جابه‌جا شده‌اند.

همچنین در این دوره زمانی، 64 هزار و 288 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کراف در مسیرهای دریایی جابه‌جا شده‌اند. بیشترین حجم جابه‌جایی خودرو در روز نخست فروردین‌ماه با رقمی بالغ بر 18 هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

این گزارش حاکی است، طی 6 روز گذشته چهار هزار و 975 سفر دریایی در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

گفتنی است، در طرح نوروزی سال 93 که از 25 اسفند‌ماه گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین‌ماه جاری ادامه دارد، بیش از 90 فروند شناور و لندینگ کرافت جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

ظرفیت ناوگان مسافری دریایی هرمزگان بیش از هفت هزار و 500 صندلی در قالب انواع شناورهای سبک و نیمه سنگین است.

همچنین استان هرمزگان با ظرفیت جابه‌جایی سالانه 15 میلیون مسافر و برخورداری از 10 بندر مسافری، 98 درصد سفرهای دریایی کشور را پشتیبانی می‌کند.

براساس این گزارش، میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم‌اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل بندر لافت استفاده کنند.

بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات‌رسانی به مسافران دریایی هستند.

انتهای پیام/88001/م20/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها