امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7070
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 299
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 8 فروردین سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 8 فروردین سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه 206 نقره‌ای مورد زورگیری قرار گرفته و سارقان پس از سرقت، وی را با چشمان بسته از ماشین پیاده و متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 21:30 شب در جاده مخصوص به سمت تهرانسر، سوار یک‌دستگاه پژو 206 نقره‌ای شدم، پس از طی مسیر کوتاهی، سرنشینان 206 با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری کرده و لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و یک فقره چک 15 میلیون تومانی مرا سرقت کردند و سارقان پس از سرقت چشم‌هایم را بسته و در مقابل کارخانه لاستیک سازی پیاده و فرار کردند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کاراگاهان با بررسی پرونده سرقت‌های به عنف در پوشش مسافرکش اطلاع پیدا کردند که علاوه بر سرقت‌های انجام شده با خودرو 206 نقره‌ای سرقت‌های مشابه دیگر و با استفاده از انواع خودروهای پراید (سفید، نقره‌ای، نوک مدادی مشکی)، عمدتا در مناطق غرب تهران بویژه در محدوده میدان آزادی به وقوع پیوسته که در تمامی آنها سارقان با تهدید چاقو، اسپری و شوکر اقدام به ضرب و جرح مالباختگان کرده و پس از سرقت، مالباختگان را با چشمان بسته پیاده و متواری شده‌اند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 20:45 شب 19 فروردین سال گذشته، در میدان آزادی جهت گرفتن تاکسی به مقصد ایستگاه مهرآباد ایستاده بودم که یک دستگاه پراید سفید رنگ مرا به عنوان مسافر سوار کرد؛ ناگهان در دوربرگردان فرودگاه، یکی از سرنشینان پراید با تهدید چاقو دو عابر بانک را از جیبم خارج کرد؛ در حالیکه ابتدا قصد مقاومت داشتم، آنها با ضربات چاقویی که به سر و کمرم وارد کردند مرا مجبور کردند تا رمز عابر بانک‌ها را در اختیارشان گذاشته و پس از اطمینان از صحت رمز عابر بانک‌ها، مرا در خیابان رها و متواری شدند.

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بررسی اظهارات مالباختگان و از طریق تجزیه و تحلیل پلاک خودروهای اعلام شده موفق به شناسایی تعدادی از خودروهای استفاده شده در سرقت‌ها شدند؛ با شناسایی خودرو 206 و پراید سفید رنگ سارقان، کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی یکی از متهمان به نام علی 33 ساله شدند که بلافاصله مخفیگاه متهم در شهریار شناسایی و در روز 5 اردیبهشت سال جاری دستگیر شد.

علی در اعترافاتش منکر حضور خود در سرقت‌ها شد اما ضمن معرفی اعضای گروه سارقان عنوان داشت که با اطلاع کامل از ارتکاب سرقت‌های به عنف توسط دوستانش، خودروها را به صورت قولنامه خریداری و در اختیار 3 نفر از دوستانش به اسامی امید 24 ساله، محمد 26 ساله و فرزاد 30 ساله قرار داده و در ازای آن روزانه مبلغ 300 هزار تومان به عنوان کرایه خودرو دریافت کرده است.

با شناسایی فرزاد به عنوان یکی از متهمان پرونده، کارآگاهان اداره پنجم بلافاصله وی را به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار با هفت فقره سابقه ارتکاب جرایم مختلف و با داشتن 6 سال محکومیت قطعی به اتهام سرقت‌های به عنف تحت پوشش مسافرکش، مورد شناسایی قرار دادند.

همزمان با شناسایی هویت اعضای گروه زورگیران، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقان پس از سرقت عابر بانک‌های متعلق به مالباختگان اقدام به خرید طلا، سکه و یا ارز از طلافروشی‌ها و صرافی‌های سطح شهر تهران کرده‌اند.
با شناسایی مراکز خرید طلا، سکه و ارز توسط متهمان، کارآگاهان با مراجعه به این مراکز و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی تصاویر یکی از اعضای گروه شدند. 

یکی از صاحبان طلافروشی‌ها در منطقه ستارخان، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 21:25 روز 29 فروردین سال جاری مشغول جمع کردن ویترین مغازه بودم که جوانی به طلافروشی مراجعه و درخواست خرید یک سرویس طلا با وزن زیاد و گران قیمت را کرد؛ زمانیکه قیمت سرویس را به او اعلام کردم، بدون هیچگونه چون و چرا بر سر قیمت عنوان کرد فاکتور را بنویس و پول سرویس را با عابر بانک پرداخت کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی هر سه عضو گروه سارقان زورگیر در شهریار، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اخد نیابت قضایی هر سه متهم را در منطقه شهریار دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
با دعوت از مالباختگان جهت حضور در پلیس آگاهی، متهمان توسط ده‌ها مالباخته شناسایی و به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب سرقت‌های به عنف در پوشش مسافرکشی، در سطح مناطق مختلف سطح شهر تهران به‌ویژه در مناطق غرب تهران و دیگر شهرهای حاشیه غرب و جنوب غرب تهران از جمله کرج، اسلامشهر و شهریار اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی ده‌ها مالباخته در این پرونده، گفت: با شناسایی متهمان از سوی ده‌ها مالباخته و اعترافات اولیه متهمان در خصوص سرقت‌های به عنف متعدد با استفاده از خودروهای مختلف، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها