امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70719
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یک منبع میدانی سوری درباره حمله روز گذشته گروه‌های تروریستی با حمایت ارتش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یک منبع میدانی سوری درباره حمله روز گذشته گروه‌های تروریستی با حمایت ارتش سوریه برای تصرف منطقه «کسب» در ریف لاذقیه توضیح داد که در اولین ساعات بامداد روز گذشته گروه‌های تروریستی وابسته به «جبهه اسلامی» و «جبهه النصره» و «جنبش آزادگان شام» عملیاتی را تحت عنوان «نبرد انفال» با حمله به تعدادی از روستاهای سوری هم مرز با ترکیه در ریف شمالی لاذقیه انجام دادند.
 


 

این منبع میدانی افزود: این گروه‌ها با حمایت ارتش ترکیه در صدد نفوذ به این روستاها با هدف تسلط بر «نقطه 45» که منطقه‌ای استراتژیک در منطقه «کسب» به شمار می‌آید، بودند که با مقابله نیروهای زمینی و توپخانه و هوایی ارتش سوریه مواجه شدند.

وی ادامه داد: در همین راستا درگیری‌های شدیدی در نزدیکی نوار مرزی و منطقه کسب رخ داد و گروه‌های مسلح اقدام به بمبگذاری و منفجر کردن پاسگاه «القمه» در این منطقه کردند.

منبع مذکور خاطر نشان کرد: با این حال نیروهای ارتش سوریه به مقابله با حملات این گروه‌ها پرداختند و درگیری‌های شدیدی بین دو طرف روی داد که ساعت‌ها طول کشید و از آنجا که این گروه‌ها توان مقابله با ارتش سوریه و نیروهای آن را نداشتند، مجبور به عقب نشینی به خاک ترکیه شدند، این درحالی است که در جریان درگیری با نیروهای ارتش سوریه ده‌ها نفر از آنها به  هلاکت رسیده و زخمی شدند که در میان کشته‌ها ده‌ها تبعه ترک نیز مشاهده می‌شود، همچنین چندین دستگاه خودرو این گروه‌ها منهدم شد که همگی دارای پلاک‌های ترکیه بودند.

وی تاکید کرد: در جریان رویارویی ارتش سوریه با این گروه‌های تروریستی ارتش سوریه موفق شد، شماری از اهالی این این مناطق که از سوی این گروه‌ها ربوده شده بودند، را آزاد کند.

این منبع میدانی سوری در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در دمشق توضیح داد: هم زمان با نبرد انفال شماری از گروه‌های مسلح تلاش کردند، از مناطق سلمى، دورین و النبهان نیز عملیات‌هایی انجام دهند که ارتش سوریه تمام این حملات را دفع و ضربات مهلکی به تروریست‌ها وارد کرد.

وی ادامه داد: ‌اگرچه تروریست‌ها اقدام به منفجر کردن یک خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی مابع نظامی کرسانه و شلیک چندین خمپاره به شهر لاذقیه کردند که یکی از آنها به دانشکده مهندسی برق در دانشگاه تشرین اصابت کرد.

«نقطه 45» به این جهت دارای موقعیت استراتژیک است که بر تمام نقاط نظامی و تمرکز ارتش سوریه در شهر لاذقیه اشراف دارد و هر طرف که این نقطه را در کنترل داشته باشد، علاوه بر نقاط نظامی ارتش سوریه در لاذقیه که بر خود شهر نیز اشراف و نظارت دارد.

تصاویر میدانی
 

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها