امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70723
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه مقام دولت آمریکا گفتند که تهران روند این ساخت و ساز "عجیب" در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه مقام دولت آمریکا گفتند که تهران روند این ساخت و ساز "عجیب" در نزدیک بندرعباس در خلیج فارس را پنهان نکرده است و تصاویر گرفته شده از ماهواره‌ها، این کشتی را نشان می دهد که اندک اندک درحال شکل گیری است و شبیه ناوهواپیمابر آمریکا از نوع نیمیتز است.

برخی مقامات در وزارت دفاع آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفتند: معتقدیم که ایرانی ها تلاش می کنند از این راه، کار تبلیغاتی بکنند و این امر عجیب است. نمی دانیم ایران از طریق ساخت این کشتی بدنبال چیست؟

این مسئولان با این حال تاکید کردند: این نمونه یک ناوهواپیمابر درحال کار نیست یا سیستم محرکه هسته ای ندارد. این کشتی اساسا یک شناور بزرگ است که به گونه ای تجهیز شده که شبیه ناوهواپیمابر باشد.

به گفته این مسئولان، تهران در گذشته نیز اقدام به ساخت کشتی ها برای تمرین های نظامی خود کرد و سپس تصاویر غرق شدن کشتی ها را با اصابت موشک ها در تلویزیون به نمایش گذاشت.

روزنامه نیویورک تایمز نخستین بار به نقل از برخی مسئولان آمریکایی از این پروژه جدید این خبر داد و این مسئولان آمریکایی پیش بینی کردند که تهران می خواهد با هدف تبلیغات نظامی یک ناوهواپیمابر ساختگی را جلوی دوربین های تلویزیون منفجر کند.

درهمین حال، شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا نیز گزارش داد: مسئولان آمریکایی گفتند که ایران درحال ساخت یک نمونه کپی از یک ناو هواپیمابر است.

برپایه این گزارش، این مسئولان آمریکایی در واشنگتن در زمینه اینکه این ناو، یک کشتی جنگی واقعی باشد یا ایران توانایی ساخت یک ناو هواپیمابر را داشته باشد، ابراز شک و تردید کردند.

شبکه سی ان ان نوشت: تصاویر ماهواره ای یک نمونه بزرگ از ناو نیمیتز سی وی ان 68 را نشان می دهد که روی عرشه آن به نظر هواپیماهای آمریکایی کپی شده وجود دارد و ساخت آن در نزدیک بندر عباس در جریان است.

برپایه این گزارش، ناو هواپیمابر ایران نسخه ای از ناو هواپیمابر نیمیتز سی وی ان 68 آمریکا است و حتی شماره همان ناو یعنی 68 را با خود دارد اما هدف از ساخت آن همچنان مبهم است.

برپایه این گزارش، مسئولان آمریکایی در اینکه این نمونه عملا یک ناو هواپیمابر باشد یا اینکه ایران قدرت فناوری ساخت یکی از آنها را داشته باشد، شک و تردید دارند.

ناوهواپیمابر نیمیتز سی وی ان 68 آمریکا با سوخت هسته ای کار می کند و ستون فقرات نیروی دریایی آمریکا و بزرگترین کشتی جنگی در جهان است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها