امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70727
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پیروزی‌هایی که ارتش سوریه در این اواخر در تعدادی از مناطق ریف حلب به دست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پیروزی‌هایی که ارتش سوریه در این اواخر در تعدادی از مناطق ریف حلب به دست آورد، به ویژه پس از به دست گرفتن کنترل منطقه «السفیره» در شهر حلب، وضعیت ارائه خدمات در شهر حلب به شکل چشمگیری بهبود یافته است.

درباره «برق» به گفته منابع دولتی و محلی وضعیت برق در مناطق امن که شاهد درگیری‌ها و ناامنی نیست، خوب بوده و این مناطق در حال حاضر 8 ساعت در روز دارای برق هستند، در حالی‌که پیش از این به دلیل تجاوزات متعدد گروه‌های مسلح به ایستگاه‌های تولید برق در حلب و ادلب شاهد قطعی‌های طولانی در حلب و رقه بودیم.

اما در خصوص «آب» نیز باید گفت، اگر چه ارائه آب بهداشتی و سالم ارتباطی مستقیم با جریان برق دارد، با این حال هم اکنون علاوه بر اینکه مناطق امن حلب از نعمت آب بهداشتی و سالم برخوردارند، مناطق ناامن به ویژه مناطقی که افراد غیرنظامی در آنها سکونت دارند، نیز از آب بهداشتی بهره می‌برند.

درباره مناطق شرقی شهر حلب که درگیری‌ها هم اکنون در آن متمرکز است، اهالی از ژنراتورهای شخصی برای تامین برق خود استفاده می‌کنند.

منابع رسمی در اداره برق حلب درباره تلاش برای بهبودی وضعیت برق در حلب خاطر نشان کردند که مهندسان این شرکت اقدام به اصلاح و ترمیم خطوط برق در دو منطقه الکلاسه و جسر الحج در منطقه شرق حلب کردند.

به طورکلی وضعیت خدمات در شهر حلب در مقایسه با قبل در شرایط بسیار بهتری به سر می‌برد، اگر چه قیمت‌ ارائه این خدمات بسیار بالاست.

در ریف حلب وضعیت خدماتی از منطقه‌ای به منطقه دیگر تغییر می‌کند که یکی از دلایل آن حضور گروه‌های تروریستی در آن مناطق است که اقدام به فروش آب و برق تولید شده از ایستگاه‌هایی که بر آنها تسلط پیدا کرده می‌کنند و به هر قیمت که بخواهند آن را به فروش می‌رسانند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها