امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70740
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه عملیات نظامی خود در حلب را با تکیه بر یگان توپخانه و نیروی هوایی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه عملیات نظامی خود در حلب را با تکیه بر یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش جهت هدف گرفتن مواضع تروریست‌ها در مناطق مختلف شهر ادامه می‌دهد.

در این‌باره یک منبع نظامی سوری توضیح داد که ارتش سوریه تجمعات «جبهه النصره» و «جبهه اسلامی» را در مناطق الشعار، الصاخور، جسر الحج، السکری، قاضی عسکر  و مساکن هنانو در شرق حلب هدف گرفت و در ساعات آینده این عملیات را تا بخش قدیمی شهر حلب، الأشرفیه، میدان الشیحان، جمعیه الزهراء و بنی زید توسعه خواهد داد.

عناصر مسلح با بمبگذاری این مناطق به ویژه در تونل‌هایی که در آنها ایجاد کرده‌اند، تلاش دارند مانع پیشروی ارتش سوریه و تصرف این مناطق شوند.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که گروه‌های مسلح در این مناطق با سنگر گرفتن در مواضع و مقرهای خود و بمبگذاری آنها تلاش دارند به هر طریق این مناطق را برای خود حفظ کنند.

در ریف حلب نیز عملیات ارتش سوریه در تمام روستاها بر یگان توپخانه و نیروی هوایی متمرکز است. در مناطق ریف حلب اغلب حضور جبهه النصره و جبهه اسلامی مشهود است که از آن سوی مرزها توسط ترکیه حمایت نظامی و تجهیزاتی می‌شوند.

کانون درگیری‌ها در حلب در نزدیکی بزرگراه فرودگاه بین‌المللی حلب به سمت منطقه الصاخور گزارش شده و ارتش سوریه تلاش دارد، راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح به داخل شهر را قطع کند.

همچنین عملیات‌هایی اطراف شهرک صنعتی به سمت الشیخ نجار در حال انجام است که هدف آن گشودن راهی امن برای پیاده نظام ارتش سوریه برای انجام عملیات در این مناطق است که با گشوده شدن این راه زمینه برای پاکسازی منطقه «المسلمیه» که اطراف منطقه زندان مرکزی حلب واقع است و فقط 3 کیلومتر با آن فاصله دارد، هموار خواهد شد.

زندان مرکزی حلب هم اکنون در محاصره گروه‌های تروریستی جبهه النصره و جبهه اسلامی قرار دارد و ارتش سوریه تلاش دارد، با رسیدن به این منطقه به هر طریق ممکن این محاصره را در هم بشکند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها